LEKCJA WF Z MISTRZEM
 
 
We wtorek 17 kwietnia w SP5 została zorganizowana „Lekcja z mistrzem”. Naszą szkołę odwiedzili piłkarze ręczni Orlen Wisły Płock – Maciej Gębala (reprezentant Polski) i Lovro Mihić (reprezentant Chorwacji). Przeprowadzili oni trening wraz z naszą lokalną drużyną –  MUKS Skrwa Gostynin. Celem lekcji było propagowanie piłki ręcznej wśród dzieci i młodzieży, a także zachęcenie do aktywnego spędzania czasu wolnego.  Całemu wydarzeniu przewodniczył trener Skrwy Gostynin – Tomasz Popis. Po zakończonym treningu uczniowie naszej szkoły mogli otrzymać autografy zawodników i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie.
 
 
SUKCES NASZYCH UCZNIÓW
 
Czterej uczniowie klasy IIIB naszej szkoły wzięli udział w konkursie z fizyki ,,Foton”. Konkurs jest organizowany przez LO im.Stanisława Małachowskiego w Płocku. Klaudiusz Mikołajczyk i Jakub Kowalczyk zakwalifikowali się, z najwyższą liczbą punktów, do drugiego etapu.                                                                                                                                       
                                                                                                                           Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
 
 
 
 
PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY
 Pierwszy dzień kalendarzowej wiosny to jednocześnie Dzień Wagarowicza. Aby uprzyjemnić ten dzień w szkole wszystkim uczniom, Samorząd Uczniowski zorganizował konkurs na Miss i Mr Wiosny. Ciekawe stroje oceniało jury w składzie: p. dyrektor Robert Pypkowski, p. wicedyrektor Marek Osmałek, p. Agnieszka Cichosz nauczyciel języka polskiego i zajęć artystycznych, a także Klaudiusz Mikołajczyk -Przewodniczący SU, Joanna Krupa- modelka ( w tej roli Agata Siemińska) i Pan Zima (Oliwer Szulc). Po długich obradach decyzją jury Miss Wiosny została Wiktoria Pawłowska z kl. IIIC, a Mr Igor Kacprzak z kl. IIIB. Oprócz słodkości dla wszystkich uczestników, zwycięzcy otrzymali certyfikaty upoważniające do wyboru jednego dnia zwalniającego z odpowiedzi ustnych i pisemnych. W trakcie trwania imprezy nie zabrakło wiosennych piosenek, a na koniec wszystkich chętnych zintegrował taniec „Belgijka”.
 
 
Więcej…
 
 AWANS OLAFA CICHOSZA NA ELIMINACJE WOJEWÓDZKIE

W dniu 27 marca w komendzie Państwowej Straży Pożarnej w Gostyninie odbyły się eliminacje powiatowe  Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pt. "Młodzież Zapobiega Pożarom" Nasz uczeń Olaf Cichosz zajął I miejsce i tym samym zakwalifikował się do etapu na szczeblu mazowieckim. Uczestnicy zmagali się z rozwiązaniem 25 pytań testowych o zróżnicowanym poziomie trudności. Drugi etap turnieju to odpowiedzi ustne, do których przystąpiło po trzech uczestników z każdej grupy. Nasz Olaf okazał się bezkonkurencyjny w swojej grupie wiekowej. Zwycięzcy otrzymali nagrody w postaci tabletów.                                    Gratulujemy sukcesu!
 
 
 PIŁKARKI I PIŁKARZE RĘCZNI ZWYCIĘZCAMI MISTRZOSTW POWIATU
 
W rozegranych w dniu 20 marca 2018r. Powiatowych Mistrzostwach piłki ręcznej zarówno drużyna dziewcząt jak i chłopców zajęła I miejsce. W zawodach udział brały szkoły: SP5 i SP3 Gostynin, Lucień i Białotarsk. Wszystkie pojedynki naszych uczniów zakończyły się zwycięstwem, zapewniającym awans do zawodów rejonowych. 


 
Więcej…
 
WYRÓŻNIENIE DLA MARYSI ZIELIŃSKIEJ   
 
14 marca 2018r. uczennica naszej szkoły, Marianna Zielińska z klasy VII a otrzymała wyróżnienie w  międzyszkolnym konkursie fizyczno-polonistycznym pt.: „FIZYKA MOŻE BYĆ PIĘKNA”, którego organizatorem było Gostynińskie Centrum Edukacyjne. Praca konkursowa polegała na wybraniu dowolnego zjawiska fizycznego i wykonaniu pracy plastycznej lub napisaniu wiersza bądź opowiadania na jego temat. Celem konkursu było m.in.: popularyzowanie fizyki wśród uczniów, inspirowanie do tworzenia własnych tekstów literackich oraz przyczynianie się do wnikliwej obserwacji otaczającego świata. Marysia za wykonanie pracy plastycznej otrzymała wyróżnienie, czego szczerze gratulujemy. 
 
                         
 
 DZIEŃ PATRONA W SZKOLE

8 marca 2018 r. w naszej szkole – obok tradycyjnych obchodów Dnia Kobiet – miał miejsce spektakl historyczny pt.; „Piastowie Mazowieccy” wystawiony przez uczniów klasy III b. Widowisko to opierało się na przedstawieniu kilku ciekawszych epizodów z historii książąt z dynastii Piastów panujących na ziemi gostynińskiej. Zaprezentowano ciekawsze wątki biograficzne Siemowita III oraz jego synów księcia Henryka i Siemowita IV. Celem tego przedstawienia było ukazanie w żartobliwej formie patrona naszej szkoły, Siemowita IV, władcy, który lokował Gostynin w 1382 r., właśnie 8 marca. Pomysł tego przedstawienia wyszedł od samorządu uczniowskiego, który chciał uczcić i przypomnieć społeczności uczniowskiej o patronie szkolnym, jego życiu, działalności i czasach,  w jakich przyszło mu żyć. Autorem i reżyserem sztuki był nauczyciel historii. Ponieważ tematyka spektaklu była trudna a na widowni znajdowały się również dzieci klasy pierwszej, wprowadzono specjalnie narratora, który objaśniał wszystkim kolejne sceny i wydarzenia. Przedstawienie było krótkie ale obfitowało w wiele epizodów i wątków historycznych a wszystko okraszono dużą porcją humoru. Aby ubarwić występ i wprowadzić wątki realistyczne, uczniowie byli przebrani w stroje z epoki. Choć temat był poważny, wszystko ukazano w żartobliwej formie. Jeden z uczniów grający księcia, Klaudiusz Mikołajczyk, odczytał nawet pierwsze zdania oryginalnego aktu lokacyjnego miasta Gostynina. Całe przedstawienie miało na celu upamiętnienie rocznicy nadania praw lokacyjnych Gostynina a także  uczczenie Dnia Patrona.
 
Więcej…
 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 5 z 11

Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.