WARSZAWA NA SPORTOWO

27 lutego 2018 r., pomimo mroźnej pogody, uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 im. Księcia Mazowieckiego Siemowita IV w Gostyninie wraz z opiekunami: Anną Pakulską, Beatą Złotnik, Katarzyną Lińską oraz Elżbietą Rutkowską, wybrali się na wycieczkę do Warszawy.  Pierwszym punktem naszej wyprawy było Muzeum Sportu i Turystyki, gdzie  mieliśmy możliwość poznania historii olimpizmu i sylwetek polskich sportowców. Pani przewodnik w bardzo ciekawy sposób opowiedziała nam o tym, gdzie i kiedy narodziła się idea organizowania igrzysk olimpijskich. Zobaczyliśmy eksponaty przypominające o starożytnych Igrzyskach Olimpijskich, upamiętniające Greków, dla których sprawność fizyczna była wyznacznikiem zdrowia i doskonałości. W muzeum mogliśmy obejrzeć wystawy poświęcone różnym dyscyplinom sportowym, a także medale i odznaczenia zdobyte przez reprezentantów Polski w danej dyscyplinie. Podziwialiśmy kolekcję pochodni służących do przekazywania ognia olimpijskiego, który wędruje z Grecji, aby w dniu rozpoczęcia zmagań sportowych posłużył do zapalenia znicza olimpijskiego, informującego o trwaniu wyjątkowego święta sportu jakim są Igrzyska.  Zadowoleni, zainspirowani przez polskich sportowców, pełni motywacji i energii do pracy nad swoją kondycją fizyczną udaliśmy się na Zimowy Narodowy, gdzie na lodowisku liczącym 2400m2 z przyjemnością doskonaliliśmy własne umiejętności w jeździe na łyżwach. Na zakończenie wycieczki udaliśmy się na zasłużony posiłek, podczas którego w miłej atmosferze mogliśmy porozmawiać o tym, co nas najbardziej zaciekawiło w trakcie  pobytu w Warszawie. 
 
Więcej…
 
WITAMY W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 5
 
Piętnastego lutego wyjątkowi goście zawitali do naszej szkoły – kandydaci na przedszkolaków i uczniów klas I. Przybyłych małych gości i ich rodziców przywitał dyrektor szkoły, pan Robert Pypkowski. Przedstawił ofertę edukacyjną na najbliższy rok szkolny i zaprosił do wspólnej zabawy. Najpierw w tańcu i piosence zaprezentowali się uczniowie klasy Ia, przedszkolaki i grupa uczennic z gimnazjum. Następnie do wspólnego tańca dołączyły się wszystkie chętne przybyłe dzieci. Pod kierunkiem pani Doroty Sobieckiej wykonały układ taneczny do piosenki Despacito i  Boro, Boro. Występ został nagrodzony gorącymi brawami. Po wspólnym tańcu goście w towarzystwie gospodarzy rozpoczęli zabawę w przygotowanych kącikach zainteresowań. Ich różnorodność była tak duża, że bez problemu każdy maluch znalazł coś dla siebie.
Więcej…
 
DYSKOTEKA KARNAWAŁOWA

 W czwartek, 8 lutego 2018r. szkolna stołówka stała się miejscem niesamowitych emocji i wrażeń, przyciągając liczną rzeszę osób. Podczas nieprzeciętnej zabawy mogliśmy przenieść się do lata 70' i 80' ubiegłego wieku. Klasyczne, legendarne, te mniej lub lepiej znane utwory porywały do tańca nie tylko młodzież, ale i nauczycieli. Oryginalny klimat podkreślały stroje uczestników nawiązujące do epoki. Ciekawym akcentem okazały się występy sobowtórów znanych gwiazd, takich jak: Sławomir, ReTo czy Czadoman. Dzięki wiernemu odwzorowaniu, naszym wokalistom niewiele brakowało do oryginału. Publiczność witała ich niezwykle entuzjastycznie i wspólnie wykonywała najbardziej znane piosenki. Nad oprawą muzyczną i świetlną naszej imprezy czuwali wspaniali DJ-e: Adrian Łyziński oraz Szymon Kocanowski. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za wspólną zabawę i mamy nadzieję, że wam się podobało!


                                                                               
 
 

DEBATA POWIATOWA
Czy problem narkotyków i dopalaczy to problem marginalny czy realny?
 
Debata odbyła się w ramach kampanii „Narkotyki, dopalacze – nie tędy droga!” organizowanej przez  Komendę Wojewódzką Policji oraz Kuratorium Oświaty w Warszawie w dniu 8 lutego 2018 roku. Na początku odbył się krótki spektakl profilaktyczny pt.”Dopalacze kradną życie’’ przygotowany przez uczniów Szkoły Podstawowej w Sierakówku. Historia dotyczyła problemu samotności i braku zrozumienia nastolatków przez dorosłych, co może doprowadzić do ucieczki w uzależnienie. Trzeba pamiętać, że czas poświęcony dziecku, nie jest czasem straconym. Następnym punktem programu była międzyszkolna, młodzieżowa debata przeprowadzona przez specjalistę z zakresu profilaktyki uzależnień – pana Grzegorza Wyszyńskiego z Centrum Promocji Zdrowia i Profilaktyki Uzależnień z Płocka. Zaprosiła go pani pedagog naszej szkoły Elżbieta Rutkowska. Pytania do debaty wyświetlone były na ekranach. W dyskusji wzięli udział zaproszeni goście przedstawieni przez Dyrektora SP 5 Roberta Pypkowskiego:
- Burmistrz Miasta Gostynina Paweł Kalinowski
- Inspektor Oświaty Szymon Szczypawka ze Starostwa Powiatowego w Gostyninie
- Teresa Kiereś i Magdalena Świderska z Wydziału Promocji Miasta Gostynina
- przedstawiciele Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Gostyninie
- Dorota Migdalska – Dyrektor Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Gostyninie
- Komendant Powiatowy Policji  w Gostyninie insp. Zbigniew Włodkowski
- przedstawiciel Komendy Powiatowej Policji w Sochaczewie
- Małgorzata Wyszyńska – specjalista z zakresu profilaktyki uzależnień z Płocka
- przedstawiciele szkół – LO w Gostyninie, SP w Sierakówku, SP nr 5 w Gostyninie, SP nr 3 w Gostyninie, ZS im. M. Skłodowskiej w Gostyninie, GCE w Gostyninie, SP w Szczawinie Kościelnym, SP w Pacynie, SP w Białotarsku, SP w Emilianowie, SP w Sannikach, SP w Lucieniu, SP w Solcu.
Więcej…
 
SPOTKANIE Z POLICJANTEM
 
Dnia 31.01.2018r. na zaproszenie  dzieci i nauczycieli przybył do naszego przedszkola policjant z Komendy Powiatowej Policji w Gostyninie młodszy aspirant Łukasz Jagodzki. Tego dnia dzieci z obu grup wiekowych zgromadziły się w sali, aby powitać niecodziennego gościa. Podczas spotkania przedszkolaki dowiedziały się jak ważna, odpowiedzialna i niebezpieczna  jest  praca policjanta. Duże zainteresowanie u dzieci wywołało umundurowanie i wyposażenie pana policjanta. W szczególności czapka, która wędrowała z głowy na głowę wielu chętnych do jej przymierzenia, policyjny lizak oraz małe kajdanki, które chciały obejrzeć wszystkie dzieci. Pan policjant mówił także o bezpieczeństwie na drodze oraz w czasie zabaw. Przypomniał o konieczności noszenia odblasków i bezpiecznej jeździe rowerem. Na koniec rozdał dzieciom odblaski z numerami alarmowymi. Było to bardzo ciekawe i pouczające spotkanie o zasadach bezpieczeństwa , które na pewno długo pozostanie w pamięci naszych dzieci!
 
Więcej…
 
KOLĘDOWANIE 2018

Świąteczne tradycje przetrwają tylko wtedy, gdy będziemy je pielęgnować i przekazywać z pokolenia ma pokolenie. Uczyć tego należy już od  najmłodszych lat. Dlatego 11 stycznia 2018r. w naszej szkole odbyło się poświąteczne kolędowanie. Została zaproszona cała szkoła, wraz z najmłodszymi.
Głównym punktem wydarzenia było wspólne śpiewanie kolęd, pastorałek i piosenek świątecznych. Wzbogaceniem imprezy były układy taneczne wykonane przez naszych uczniów. Do piosenki „All I want for christmas„ zatańczyli uczniowie klasy 3B w parach. Drugi taniec wykonały „Śnieżynki Siemowita” tańcząc przy muzyce „Last Christmas” i „Jingle Bells”. Oba tańce można obejrzeć wchodząc w linki poniżej.
 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 6 z 11

Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.