JESIENNY "SPACER" PO ŁODZI
 

Tradycją naszej szkoły stały się wycieczki do Łodzi. Tej jesieni (14 listopada 2017r.) wychowawczynie- Pani Agnieszka Cichosz i Pani Anna Markiewicz- zorganizowały wyjazd dla klas III b i III c. Pierwszym punktem był długo wyczekiwany spektakl w Teatrze Powszechnym czyli „Szalone nożyczki” w reżyserii Marcina Sławińskiego. To jeden z najchętniej oglądanych łódzkich spektakli, który od lat zapełnia widownię. Jego ewenementem jest fakt, że do akcji wkraczają widzowie. Biorą oni czynny udział w prowadzonym na scenie śledztwie. Pomagają wskazać winnego i odtworzyć feralne zdarzenia z najdrobniejszymi, uważonymi przez siebie szczegółami. I co niebywałe, to wreszcie widzowie decydują o zakończeniu sztuki. Kolejnym punktem wycieczki było Muzeum Fabryki przy ul. Drewnowskiej 58 prezentujące historię kompleksu fabryczno- mieszkalnego stworzonego przez dawnego fabrykanta łódzkiego Izraela Kalmanowicza Poznańskiego, który dziś w większości wchodzi w skład znanej wszystkim Manufaktury. Obejrzana tam wystawa pokazała uczniom długą drogę bawełny z plantacji przez fabrykę, w której podawana była różnym technologiom produkcyjnym, skąd wreszcie trafiała do sklepu z tkaninami. Tutaj zobaczyliśmy też, jak kiedyś wyglądały wnętrza fabryczne i jak dziś jeszcze pracują zabytkowe krosna. Czekamy na kolejny, tym razem wiosenny wyjazd do Łodzi, następne spotkanie z Teatrem oraz historią tego urokliwego i osobliwego po dziś dzień miasta.  
 
 
PRZEDSZKOLAKI NA PIERWSZEJ WYCIECZCE

W czwartek 9 listopada nasze przedszkolaki z Punktu Przedszkolnego były na wycieczce w Happy Parku w Stróżewku. Dzieci były zachwycone możliwością korzystania z różnorodnych atrakcji Centrum Zabaw: basenów z piłeczkami, trampolin, wielkich zjeżdżalni z kulkami, atrakcyjnych kolorowych domków, skomplikowanych torów sprawnościowych. Czas dzieciom umilały zabawy z animatorami, którzy pięknie malowali buzie, organizowali różne ciekawe konkurencje. Dzieciom bardzo podobała się także podróż autokarem, gdyż większość z nich pierwszy raz miała okazję korzystać z tego środka transportu. Przedszkolaki spędziły radosne i niezapomniane chwile w bajkowej scenerii i z uśmiechem na twarzy wróciły do domów. 
 
 
 MALI PATRIOCI
 
10 listopada 2017r. Dzieci z Punktu Przedszkolnego włączyły się w obchody 99 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Sale nasze przybrały biało – czerwone barwy. Dzieci poznały symbole narodowe,  wykonały flagi oraz plakat na szkolny konkurs.
  
 
 
 WARSZTATY TANECZNE Z PANIĄ DOROTKĄ

8 listopada odbyły się pierwsze zajęcia taneczne dla uczniów klasy I i dzieci z Punktu Przedszkolnego. Zajęcia poprowadziła mama uczennicy klasy I. Dzieci uczyły się tańczyć Zumbę, poznały nowy układ taneczny.
 
 KOLEJNY SUKCES PIŁKARSKI SP5
 
W rozgrywanych 15 listopada Mistrzostwach Powiatu w halowej piłce nożnej chłopców, reprezentacja naszej szkoły odniosła kolejny sukces, zajmując pierwsze miejsce. Podczas całego turnieju drużyna nie poniosła żadnej porażki, wysoko wygrywając kolejne pojedynki i tylko jeden remisując. Zawody dla naszych uczniów zakończyły się imponującym bilansem bramkowym 21-1. Barwy szkoły reprezentowali: Wiktor Smyczyński, Maciej Jaśkiewicz, Mateusz Olesiński,Mateusz Dobieński, Oskar Kosmowski, Szymon Kocanowski, Bartłomiej Skonieczny, Klaudiusz Mikołajczyk, Mateusz Rojewski, Kacper Balcerzak, Eryk Wydrzyński.
 
 
 APEL Z OKAZJI ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI

„Ziemio ojczysta, ziemio jasna,
nie będę powalonym drzewem.
Codziennie mocniej w ciebie wrastam
radością, smutkiem, dumą, gniewem.”
 
11 listopada obchodzimy Święto Niepodległości, czyli kolejną rocznicę odzyskania wolności przez Polskę. Po 123 latach nasz kraj wyzwolił się spod panowania zaborców. W tym roku mija 99. rocznica tego ważnego wydarzenia. Z tej okazji w naszej szkole odbył się uroczysty apel. Na początku wszyscy uczniowie z dumą odśpiewali hymn Polski. Następnie przewodniczący szkoły wygłosił przemowę dotyczącą genezy święta. Po krótkim rysie historycznym głos zabrali uczniowie klas IIIb i VIIb, którzy pod okiem p. Małgorzaty Durmy recytowali  wiersze i odgrywali historyczne scenki. Nie zabrakło również wzruszających, patriotycznych pieśni. Wszystko po to, aby przypomnieć, jak trudna i długa była droga Polaków do upragnionej wolności i oddać hołd tym, którzy walczyli i poświęcili swoje życie dla ojczyzny. Wszyscy uczniowie, na znak szacunku i poczucia jedności narodowej, ubrani byli w tym dniu w stroje galowe. Uroczystość ta była ważną lekcją patriotyzmu i historii dla całej społeczności szkolnej.
Zuzanna Cichońska kl. VIIb
 
 
 
WIZYTA W TEATRZE STUDIO BUFFO
 
3 listopada 2017 roku uczniowie klasy 7b SP, 2b i 3a GM, pod opieką Małgorzaty Durmy, Katarzyny Lińskiej i Marioli Lewandowskiej, wybrali się na wycieczkę do stolicy. Spacer rozpoczęli od Kolumny Zygmunta III Wazy - pomnika powstałego w latach 1643-1644 autorstwa Augustyna Locciego i Konstantyna Tencalii. Następnie "odwiedzili" słynną Syrenkę na Warszawskiej Starówce, która jest symbolem tego miasta. Podczas II wojny światowej figura ta została uszkodzona, a w 1951 w odlewni Braci Łopieńskich dorobiono jej oderwany miecz, lewą rękę i tarczę. Uczniów zachwyciły kamieniczki na Rynku Starego Miasta, który jest jednym z najważniejszych miejsc na kulturalnej i turystycznej mapie Warszawy, ze względu na wpisanie w 19980 roku na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO. Potem oddali cześć powstańcom. W ciągu murów miejskich przy ulicy Podwale, na fundamentach dawnej baszty, stoi jeden z najbardziej niezwykłych warszawskich pomników. Zwany jest Pomnikiem Małego Powstańca. Jest to rzeźba licząca zaledwie 1,5 metra i na tle wysokich murów wydaje się jeszcze mniejsza. Symbolizuje wszystkich młodych ludzi, którzy w okresie Powstania Warszawskiego służyli jako sanitariusze lub łącznicy. Wielu z nich walczyło również z karabinem w ręku, tak jak przedstawia to postać na pomniku. 
Więcej…
 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 9 z 11

Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.