SMACZNIE I ZDROWO - DEGUSTACJA POTRAW
 
Uczennice z klasy IIa realizujące pod opieką p. Kalińskiej Iwony i p. Kozubskiej Małgorzaty  projekty związane ze zdrowym odżywianiem, przygotowały drobny poczęstunek dla uczniów szkół podstawowych odwiedzających nasze gimnazjum podczas Dnia Otwartego w dniu 8 kwietnia 2016r. Młodsi koledzy i koleżanki  poczęstowani zostali pysznym ciastem marchewkowym, zdrowymi ciasteczkami owsianymi i kolorowymi szaszłykami.  „Kącik degustacyjny” cieszył się dużym zainteresowaniem i otrzymał wiele pozytywnych opinii.  Uczniowie klas szóstych mogli się  również zapoznać  z prezentacją opisującą zdrowy styl odżywiania jak i z plakatami o tej tematyce, poznać zdrowe przepisy, m.in. na sałatki czy niskokaloryczne desery.  Mamy nadzieję, że tematyka prezentowanych projektów oraz przygotowane potrawy będą dla wszystkich inspiracją do wprowadzenia wiosennych zmian we własnym stylu życia i codziennym menu.
Więcej…
 
SUKCES FILIPA TRAWCZYŃSKIEGO
 
W dniu 12.04.2016r. w siedzibie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Gostyninie odbyły się powiatowe eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pod  hasłem " Młodzież zapobiega pożarom". W turnieju udział wzięli laureaci eliminacji miejsko - gminnych z terenu powiatu. Eliminacje odbyły się w trzech grupach wiekowych. Uczestnicy zmierzyli się z testem dotyczącym: znajomości przepisów przeciwpożarowych, ochroną ludności, ekologii oraz ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej. Również i tym razem zwycięscą okazał się nasz uczeń Filip Trawczyński z klasy IIIB, który zarówno w częsci pisemnej jak i ustnej Turnieju okazał się najlepszy w swojej grupie wiekowej i będzie reprezentował nasz Powiat w eliminacjach na szczeblu wojewódzkim, który odbędzie się w dniu 23 kwietnia 2016r.w Siedlinie. Serdecznie gratulujemy! 
 
NIE TYLKO SOKRATES - WIENIEC LAUROWY
 
Z FILOZOFII DLA WERONIKI JUSTYŃSKIEJ
 
 
 
 
 
 
Gimnazjum nr 1 w Gostyninie odnotowało w ostatnim tygodniu dość niezwykły i niecodzienny sukces. Otóż jedna z uczennic tej szkoły, WERONIKA JUSTYŃSKA znalazła się na samym podium w konkursie filozoficznym „W drodze ku mądrości” w województwie mazowieckim organizowanym przez Polskie Towarzystwo Filozoficzne w Warszawie. Konkurs był trzyetapowy. Pierwszy – szkolny odbył się 1 grudnia 2015 r., drugi rejonowy miał miejsce 27 lutego 2016 r. w Słubicach. Trzeci natomiast etap rozegrał się w Gimnazjum nr 13 im. S. Staszica w Warszawie. Do etapu wojewódzkiego zakwalifikowało się 80 uczniów z całego województwa. Rozgrywki finałowe miały dwa etapy, pierwszy był pisemny. Osoby, które zdobyły w nim 80% punktów zostawały laureatami (było ich w sumie 24) i przechodziły do części ustnej. Weronice udało się przejść wszystkie etapy a w konsekwencji zajęła I miejsce. Sukces Weroniki cieszy tym bardziej, że konkurs nie należał wcale do łatwych. Trzeba było wykazać się wiedzą na temat filozofii starożytnej, pism Ojców Kościoła, filozofii średniowiecznej czy scholastycznej. Pytania dotyczyły nawet etyki nikomachejskiej Arystotelesa. Nie trzeba chyba podkreślać, że dla gimnazjalisty, który niewiele posiadł wiedzy na temat filozofii w szkole, tematyka konkursu była szczególnie trudna. Musiał właściwie przez wszystkie zagadnienia przebrnąć i poznać samemu. Poznać i zrozumieć bo na tym przecież polega filozofia. Mamy nadzieję, że przykład Weroniki posłuży jej młodszym kolegom i koleżankom do zwracania większej uwagi na dziedzictwo i osiągnięcia naszej filozofii śródziemnomorskiej, która w olbrzymim stopniu ukształtowała naszą europejską kulturę i mentalność.
 
 
I SZKOLNY TURNIEJ O PUCHAR PRZECHODNI
 
"MISTRZA FIFa"
 
W dniu 2 kwietnia 2016 r. w  Gimnazjum nr 1 im. Księcia Mazowieckiego Siemowita IV w Gostyninie  odbył się I Szkolny Turniej o Puchar Przechodni  „Mistrza FIFa”. Inicjatorem tego ciekawego przedsięwzięcia było dwóch uczniów tj. Jakub Brzozowski i Błażej Głowacki, pierwszy z nich opracował regulamin rozgrywek a drugi zaprojektował plakat informacyjny, który wydrukowała Drukarnia Szmydt. Potrzebne były jeszcze konsole Play Station 4,  o które zatroszczyli się  Dawid Rybicki i Szymon Kocanowski. Ustawiliśmy rzutniki multimedialne i wygodne kanapy, rozpoczęliśmy losowanie osiemnastu zawodników do poszczególnych grup i zaczęliśmy rozgrywki. Nad przebiegiem zawodów czuwało trzech nauczycieli: Przemysław Dobrzyński, Robert Idzikowski, Robert Pypkowski. Około godziny czternastej wyłoniono następujących finalistów: Marcin Czupryniak, Mateusz Dubieński, Michał Godlewski, Jakub Frontczak, Szymon Kocanowski, Adam Kowalow, Oskar Kosmowski, Dawid Rybicki, Radosław Witkowski. Walka o wejście do finału była pełna emocji związanych jak zawsze ze zwycięstwami i porażkami. Finałowy mecz odbył się między: Dawidem Rybickim i Adamem Kowalowem. Ostateczne wyniki turnieju przedstawiają się następująco:
1.Dawid Rybicki.
2.Adam Kowalow.
3.Szymon Kocanowski.
4.Michał Godlewski.
Na koniec tata Dawida Rybickiego kupił wszystkim finalistom lody, wszyscy pożegnaliśmy się w miłej sportowej atmosferze.
Więcej…
 
I, II i III MIEJSCE W POWIATOWYM KONKURSIE
 
MATEMATYCZNYM "ALFA"
 
Uczniowie naszej szkoły zajęli czołowe miejsca w Powiatowym Konkursie Matematycznym „Alfa”
 
 I miejsce wywalczyła Weronika Zduńczyk
 
II miejsce wywalczył Łukasz Staniszewski
 
III miejsce Alicja Laskowska
 
oraz dwa wyróżnienia Filip Trawczyński i Wiktor Jędrzejczak
Wręczenie nagród oraz dyplomów odbyło się 2 kwietnia w czasie Dni Otwartych w Liceum Ogólnokształcącym im. T. Kościuszki. W konkursie wzięło udział ok. 55 uczniów szkół gimnazjalnych z powiatu gostynińskiego i płockiego.
  
 

AKCJA CHARYTATYWNA

 

Uczniowie z Gimnazjum nr 1 w Gostyninie pod kierunkiem Pani Letycji Kosińskiej zorganizowali zbiórkę korków na cel charytatywny. Tym razem pomagamy małemu Frankowi z Gostynina, który ma nowotwór złośliwy oczek siatkowczaka. Zebraliśmy prawie 100 kilogramów nakrętek. Takimi drobnymi gestami staramy się wspierać go w zbieraniu ogromnej sumy pieniędzy na operację w Ameryce. Głęboko wierzymy, że Franio wyzdrowieje i będzie mógł patrzeć na świat tak samo jak my.

 
CHŁOPCY MISTRZAMI POWIATU W PŁYWANIU
 
W odbywających się w piątek Mistrzostwach Powiatu w pływaniu zwycięstwo odniosła drużyna chłopców z Gimnazjum nr 1 w Gostyninie. Pochwalić należy także dziewczęta, które uzyskały dobre wyniki czasowe na poszczególnych dystansach. W naszej szkole działa sekcja pływania na którą mogą uczęszczać wszyscy chętni uczniowie w celu rozwijania swoich umiejętności i zainteresowań. Jesteśmy dumni ze wszystkich dziewcząt i chłopców godnie reprezentujących nasze gimnazjum. Życzymy wytrwałości w treningach i dalszych sukcesów.
 
 
« pierwszapoprzednia123456789następnaostatnia »

Strona 2 z 9

Galeria

  • DZIADY CZ.II_1
  • LONDYN_6
  • ŚLUBOWANIE_4
  • TATRALANDIA_3
  • LONDYN_9
  • EUROPEJSKI TYDZIEŃ KODOWANIA_5
  • EUROPEJSKI TYDZIEŃ KODOWANIA_4
  • EUROPEJSKI TYDZIEŃ KODOWANIA_6

Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.