UCZNIOWIE NA INAUGURACJI LIGI ŻUŻLOWEJ 
 
W dniu 12 kwietnia 2015 Pan Arkadiusz Szulczewski zorganizował dla uczniów Gimnazjum nr 1 w Gostyninie  84 wyjazd sportowy. Pojechaliśmy na wycieczkę do Torunia na inaugurację najlepszej ligi żużlowej na świecie, czyli na mecz KS Toruń-Betard Sparta Wrocław, zakończony remisem 45:45. Byliśmy świadkami dwóch wypadków, zakończonych dość poważnymi urazami. Dla wielu z nas była to pierwsza wizyta na pełnym emocji meczu żużlowym. Adrenalina towarzyszyła nam od początku do końca i jeszcze dłużej. Mroźna temperatura nie przeszkadzała nam w oglądaniu świetnego widowiska. Było to dla nas niezwykłe doświadczenie, dzień ten na długo pozostanie w naszej pamięci. Czekamy na kolejne wyjazdy, na imprezy sportowe 
 
 

KONKURS RECYTATORSKI

 

Nasza szkoła, jako jedyne gimnazjum w mieście, uczestniczyła, z sukcesami w konkursie recytatorskim „Pięknie być człowiekiem”.

Uczeń klasy II b, MICHAŁ GODLEWSKI zajął III miejsce,

a ucz. klasy II a, MACIEJ MARKIEWICZ zdobył wyróżnienie.

Nagrodzonym serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 
SPOTKANIE Z PODRÓŻNIKIEM
 
W dniu 27 kwietnia 2015r. w ramach programu profilaktycznego „W  POSZUKIWANIU PRAWDZIWYCH WARTOŚCI CZYLI  … PAMIĘTAJ MASZ WOLNY WYBÓR”    uczniowie naszego gimnazjum uczestniczyli w spotkaniu z podróżnikiem Grzegorzem Lindą.  Z wielką pasją pan Grzegorz opowiadał o skakaniu na bungee, lataniu na paralotni, nurkowaniu na rafie koralowej, podróży za Koło Podbiegunowe i na Saharę, zdobyciu Mount Blanc, wspinaczce na Kalymnos. Nie dało się ukryć, że ważnym wyzwaniem w jego życiu stały się psy zaprzęgowe. Pasjonują Go wielodniowe wędrówki z psami – Siberian Husky w śnieżnych rejonach odległych od cywilizacji. W trakcie emocjonujących opowieści nasz podróżnik wspierał się ciekawą prezentacją. Pan Linda potrafił zaciekawić naszych uczniów podróżą, survivalem jako alternatywą spędzania czasu wolnego. Wielu naszych uczniów zadawało nurtujące ich pytania, z zaciekawieniem oglądali sprzęt niezbędny do śnieżnych wypraw. W konsekwencji tego wielu uczniów zapisało się do sekcji survivalowej dla młodzieży prowadzonej przez Akademię Inicjatyw Młodzieżowych.                   
             
 
 
 
TORUŃSKI FESTIWAL NAUKI I SZTUKI
 
W sobotę 18 kwietnia 2015 uczestniczyliśmy w XV Toruńskim Festiwalu Nauki i Sztuki. Uczniowie z klas II i III pod opieką P. U. Karpińskiej, P. M. Lewandowskiej i P. K. Lińskiej brali udział w warsztatach „Energetyczna zabawa z chemią!” - na Wydziale Chemii Uniwersytetu Mikołaja Kopernika. W czasie warsztatów uczestnicy osobiście wykonywali proste eksperymenty chemiczne. Kilka efektownych doświadczeń, zostało przeprowadzonych w formie pokazów. Uczniowie poznali oblicze nowoczesnej chemii - kolorowej, fascynującej i bezpiecznej. Następnie udaliśmy się do Centrum Sztuki Współczesnej „Znaki Czasu”. Tutaj uczestniczyliśmy w warsztatach "Odkryj tajemnicę Mona Lisy, czyli o złudzeniach optycznych". Iluzja to od wieków jedno z podstawowych narzędzi każdego artysty. Do tej pory większość iluzji rozpatrywano pod kątem optyki. Dziś możliwe jest mówienie o nich w kontekście nieco głębszym, czyli na poziomie przetwarzania informacji w mózgu. Tematem warsztatów była analiza uśmiechu jednej z najbardziej znanych kobiet w malarstwie - Mona Lisy.
Więcej…
 
DZIEŃ OTWARTY DLA KLAS VI
 
W dniu 13 kwietnie 2014r. odbył się Dzień Otwarty dla uczniów klas szóstych. Młodzież przywitał dyrektor Robert Pypkowski, który zaprezentował możliwości dydaktyczne placówki, osiagnięcia uczniów oraz ofertę edukacyjną na rok szkolny 2015/2016. Następnie uczniowiei zatańczyli "belgijkę", po czym trampkarze Mazura Gostynin dali pokaz swych sportowych umiejętności. Tradycyjnie nie zabrakło konkursu dla szóstoklasistów. Dziewczęta spróbowały swych sił w podbijaniu piłki do siatkówki, natomiast chłopcy w żonglerce piłką nożną. Najlepsi w obu konkurencja zostali nagrodzeni piłkami, pozostali dostali słodycze. Po konkurencjach sportowych na hali uczniowie przeszli do klas na pokaz doswiadczeń i eksperymentów z chemii, fizyki i matematyki. Po części oficjalnej wszyscy udali się na poczęstunek do stołówki szkolnej.
 
  
Więcej…
 

MISTRZ SUDOKU - III MIEJSCE

9 kwietnia 2015r. Zespół Szkół im. Marii Skłodowskiej–Curie w Gostyninie zorganizował Międzyszkolny Konkurs „Mistrz SuDoKu”, w którym brali udział uczniowie szkół gimnazjalnych Gostynina i okolic. Naszą szkołę reprezentowały dwie trzyosobowe drużyny.
 III miejsce w tym konkursie zajęła drużyna w składzie:
Magdalena Kołodziejska kl. IIIb
Magdalena Krysińska kl. IIIc
Michał Różycki kl. IIIb
 
 
SUKCESY MATEMATYCZNE
 
Uczniowie naszego gimnazjum chętnie biorą udział w konkursach matematycznych organizowanych przez szkoły średnie. Rozwijają w ten sposób swoje zainteresowania i uzdolnienia matematyczne, a także lepiej przygotowują się do nauki na kolejnym etapie edukacyjnym. Jest to również okazja do wyszukiwania młodych talentów wśród uczniów naszej szkoły.
26 marca 2015r. nasi uczniowie brali udział w Konkursie Matematycznym „Alfa” organizowanym przez Liceum Ogólnokształcące im. T. Kościuszki w Gostyninie i zajęli czołowe miejsca: 
Magdalena Kołodziejska – I miejsce 
Alicja Laskowska – II miejsce 
Aleksandra Pypkowska – wyróżnienie
Więcej…
 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 2 z 10

Galeria

  • 11 LISTOPADA_1
  • CHORWACJA_4
  • LONDYN_2
  • LONDYN_5
  • CHORWACJA_2
  • TATRALANDIA_2
  • PARYŻ_2
  • TATRALANDIA_8

Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.