MISTRZ ORTOGRAFII 2016/2017
 
21.11.16 roku   po raz kolejny odbył się w naszej szkole Konkurs Ortograficzny ,,Mistrz Ortografii”, w którym został wyłoniony zwycięzca. W  tym roku szkolnym został nim Jakub Przybyszewski z kl.3b, który otrzymał 47/49pkt. Wicemistrzami zostali:
Marta Koprowicz z kl. 3c z wynikiem 45 pkt. oraz Wiktor Jędrzejczak z kl.3b z wynikiem 44 pkt.
Zmagania uczestników polegały na napisaniu tekstu ze słuchu, następnie wypełnieniu luk w dyktandzie i uzasadnieniu pisowni 25 podanych wyrazów. W konkursie wzięło udział  25 uczestników. Jest to konkurs cykliczny, jego organizatorem jest Pani Maria Antczak. Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. 
 
 
SPRAWOZDANIE Z XIII MISTRZOSTW W PŁYWANIU
 
Dnia 18 LISTOPADA 2016 roku na pływalni Miejskiego Ośrodka Sportów Wodnych i Zimowych w Gostyninie odbyły się XIII MISTRZOSTWA GIMNAZJUM NR 1 im. Księcia Mazowieckiego  Siemowita IV w Gostyninie w pływaniu. Jak zawsze, dziewczęta  i chłopcy rywalizowali na dystansie  50 metrów stylem dowolnym.               
 
Zawody chłopców odbyły się w trzech kategoriach wiekowych:
I kategoria – uczniowie klas I (rocznik 2003)
II kategoria – uczniowie klas II (rocznik 2002)
III kategoria – uczniowie klas III (rocznik 2001)
 
Dziewczęta rywalizowały również  w trzech kategoriach:
I kategoria – uczennice klas I (rocznik 2003)
II kategoria – uczennice klas II (rocznik 2002)
III kategoria – uczennice klas III (rocznik 2001)
 
Zawodnicy pływali seriami na czas. Kolejność miejsc ustalono wg. uzyskanych czasów. Uczniowie, którzy zajęli  trzy pierwsze miejsca w poszczególnych kategoriach otrzymali medale, a pamiątkowe dyplomy zostaną wręczone podczas apelu podsumowującego I semestr nauki. 
 
WYRÓŻNIENIE DLA MARTY DŁUŻNIEWSKIEJ
 
W siedzibie Starostwa Powiatowego w Gostyninie rozstrzygnięto VII edycję Powiatowego Konkursu Fotograficznego „Przyroda gostynińska w obiektywie” organizowanego przez Starostę Gostynińskiego dofinansowanego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie. Nasza uczennica Marta Dłużniewska  z kl.IIIb otrzymała wyróżnienie za fotografię pt:”Łódka”
 

O NASZYM UCZNIU RADOSŁAWIE WITKOWSKIM

 

W "GŁOSIE NAUCZYCIELSKIM"

 

 
NA POMOC PSOM I KOTOM
 
9 listopada 2016 r. miało miejsce niezwykłe spotkanie naszej klasy z Pracownikiem Schroniska Dla Zwierząt „Przyjaciel” w Kotliskach. Naszym gościem była Pani Kinga Pawłowicz, która z ogromną pasją opowiadała o bezdomnych psach i kotach, przyczynach ich bezdomności, codziennej pracy i trudnościach, z jakimi boryka się placówka. Mogliśmy dowiedzieć się, na jakich zasadach można zaadoptować zwierzaka czy pomóc, angażując się w e-adopcję wybranego pupila. Z pewnością była to dla nas cenna lekcja, która pokazała, że należy być świadomym i brać odpowiedzialność za zwierzęta, których jesteśmy właścicielami. Nie wolno nam także przechodzić obojętnie, gdy widzimy krzywdę zwierząt. Dlatego też postanowiliśmy zorganizować w naszej szkole akcję charytatywną. Od 14 listopada do 9 grudnia potrwa zbiórka najpotrzebniejszych rzeczy, które pomogą zwierzętom przetrwać zimę: pościeli, koców, śpiworów, obroży, smycz, karmy w puszkach, zabawek i innych artykułów.
Szkolni wolontariusze:
Weronika Albiniak
Mikołaj Czarnecki
Nathan Ficek
Karolina Kiełbasa
Marta Dłużniewska
Alicja Olejniczak
Julia Ostrowska
Luiza Penkul
Jakub Stachowski
Jakub Szulczewski
Luiza Ściechowicz
pod opieką Pani Marii Kołodziejskiej i Pani Barbary Lewandowskiej.
 
 
EDUKACJA REGIONALNA
 
W ostatnim tygodniu października uczestniczyliśmy w ciekawej wycieczce do Płocka. Po raz kolejny mogliśmy obejrzeć wystawę  w Płockiej Galerii Sztuki -  „Między jawą a snem”. Tym razem było  to ponad sto prac artysty Andrzeja Klimowskiego mieszkającego na stałe w Londynie. Jest on malarzem, grafikiem, autorem powieści graficznych i filmów animowanych. Projektuje plakaty, okładki książkowe, ilustracje prasowe. Jego afisze towarzyszyły seansom filmów w polskich kinach. Bardzo podobały się nam jego plakaty tworzona niewieloma, ale mocnymi kolorami, pełne dużych kontrastów. Kolejnym celem naszej wycieczki było zwiedzanie Muzeum Mazowieckiego. Razem z przewodnikiem poznaliśmy 1000 lat bogatej historii miasta Płocka. Nowocześnie zaaranżowana wystawa „X wieków Płocka. Płock w przestrzeni kulturowej Mazowsza, Polski, Europy” łączy tradycję z technologią – eksponaty sąsiadują z multimediami, których celem jest uatrakcyjnienie poznawania historii miasta i przekazanie treści w interesującej formie. Następnie wraz z opiekunami: Panią Marią Antczak, Panią Barbarą Lewandowską i Panem Waldemarem Lewandowskim udaliśmy się na krótki spacer pod pomnik Władysława Broniewskiego. 
 
 
URZĄD STATYSTYCZNY W NASZEJ SZKOLE
 
Nietypowe lekcje matematyki odbyły się w klasach III, poprowadziły je p. Iwona Janasz-Skrobacz oraz Marzenna Siołek, przedstawicielki Urzędu Statystycznego filia Płock. Temat tegorocznych zajęć dotyczył„Rynku pracy w województwie mazowieckim”. Panie przedstawiły służby statystyki publicznej w Polsce.Najważniejszy w kraju jest Główny Urząd Statystyczny, któremu podlega16 urzędów wojewódzkich. Natomiast w Unii Europejskiej jest to Eurostat, który ma siedzibę w Luksemburgu. Gospodarkę narodową dzielimy na sektory własności (prywatny i publiczny) oraz na sektory ekonomiczne tj. rolniczy, przemysłowy i ekonomiczny.Gospodarkę narodową stanowią podmioty gospodarki narodowej, które są zarejestrowane w rejestrze REGON.W powiecie gostynińskim jest ich1791, a najwięcej jest w woj. mazowieckim 18,5%. Najbardziej oryginalne zawody w woj. mazowieckim to: rusznikarz-osoba zajmująca się wyrobem broni (fabryka broni Radom) ludwisarz- zajmuje się odlewem przede wszystkim dzwonów, świeczników i lichtarzy, piwowar- osoba zajmująca się warzeniem piwa. Uczniowie poznali elementy rynku pracy, w tym najniższą płacę-1850zł.brutto, przeciętne wynagrodzenie oraz medianę wynagrodzeń. Kolejne lekcje matematyki już niebawem.
 
 
« pierwszapoprzednia1234następnaostatnia »

Strona 2 z 4

Galeria

  • EUROPEJSKI TYDZIEŃ KODOWANIA_7
  • CHORWACJA_10
  • PARYŻ_9
  • LONDYN_9
  • CHORWACJA_9
  • EUROPEJSKI TYDZIEŃ KODOWANIA_3
  • PRAGA_8
  • EUROPEJSKI TYDZIEŃ KODOWANIA_5

Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.