WYRÓŻNIENIE DLA NASZEJ UCZENNICY OLIWII DEBICH 

W dniu 31 pażdziernija odbyło się podsumowanie VIIIedycji Powiatowego Konkursu Fotograficznego pt. "Przyroda gostynińska w obiektywie".
Do konkursu przystąpiło 124 uczniów w trzech kategoriach wiekowych: szkoły podstawowe, gimnazjalne oraz ponadgimnazjalnych. W gronie laureatów znalazła się nasza uczennica Oliwia Debich z klasy VIIb zdobywając wyróżnienie.                                                   

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów !
  
 
BALLADYNA W VIIB

W klasie VIIB odbyła się nietypowa lekcja języka polskiego. Uczniowie postanowili przedstawić fragmenty dramatu Juliusza Słowackiego pt. "Balladyna". To opowieść o zazdrości, miłości i żądzy władzy, która doprowadza do upadku moralnego i zbrodni. Siódmoklasiści wcielili się w role Balladyny, Aliny, Kirkora, Pustelnika i innych bohaterów, robiąc to z aktorską precyzją, pomysłem na stroje i dekoracje. Była to świetna zabawa, ale i ciekawe utrwalenie treści lektury. 
Więcej…
 
 ŚWIĘTUJEMY DZIEŃ DYNI

W poniedziałek 30 października 2017r. dzieci z Punktu Przedszkolnego obchodziły Dzień Dyni. Tego dnia w przedszkolu zrobiło się bardzo pomarańczowo, gdyż dzieci przyszły do przedszkola ubrane właśnie w tym kolorze. Główna bohaterka  „dynia” – okazała się być dla dzieci wielką inspiracją. To warzywo bowiem przyniesione do przedszkola przez dzieci posłużyło maluchom i ich paniom do zorganizowania świetnej zabawy. Nie zabrakło torów przeszkód, slalomów oraz tańców. Na koniec przedszkolaki wykonały pracę plastyczną i zabrały się do odkrywania dyniowego wnętrza. Wszystkie dzielnie wydrążały nasiona z dyń i pod opieką pań wykonały stworkowe lampiony. Dzień ten przyniósł dzieciakom wiele radości i niezapomnianych wrażeń.
 
Więcej…
 
 PUNKT PRZEDSZKOLNY TUŻ PRZED PRZEPROWADZKĄ

 

Na chwilę obecną Punkt Przedszkolny funkcjonuje w przestronnych salach. Mamy dwie grupy: grupę dzieci młodszych „Krasnoludki” i grupę dzieci starszych „Biedronki”. Zapewniamy dzieciom bezpieczne i komfortowe warunki do zabawy i nauki. Przedszkolaki szybko zaaklimatyzowały się wśród rówieśników i swoich pań opiekunek. Zdobywają wiedzę oraz umiejętności w trakcie organizowanych zajęć. Chętnie uczestniczą w zajęciach z języka angielskiego i rytmiki. Od października organizujemy z udziałem uczniów kl. I dzieci cykliczne zajęcia z kodowania. Szkoła i Punkt Przedszkolny wyposażone są w pomoce do organizowania tego typu zajęć. Wkrótce nastąpi oficjalne otwarcie Punktu Przedszkolnego połączone z pasowaniem przedszkolaków i uczniów klasy I na które serdecznie zapraszamy. 
Więcej…
 
WYCIECZKA W GŁĄB ZIEMI

W dniu 24.10.2017 uczniowie z klasy Ia z wychowawcą Panią Anną Balcerzak i z klasy IVa z wychowawcą Panią Katarzyną Lińską odwiedzili jedyną w Europie Kopalnię Soli w Kłodawie, która powstała w 1949 roku.  Kopalnia soli w Kłodawie to najgłębsza w Polsce podziemna trasa turystyczna. Już sam zjazd z prędkością 6m/s na głębokość 600 m dostarczył nam niezapomnianych wrażeń. Niesamowite jest również to, iż kopalnia cały czas funkcjonuje, tak więc zwiedzając podziemne korytarze i wyeksploatowane komory można spotkać górników powracających, bądź udających się do pracy. Historia powstania i opowieści o metodach wydobycia kłodawskich złóż nabierają innego wymiaru, kiedy przekazuje je górnik solny podczas spaceru zawiłym, podziemnym labiryntem. Wszechobecne maszyny górnicze, przyrządy pomiarowe i magazyny z materiałami wybuchowymi nie przeszkadzają w podziwianiu piękna solnych korytarzy oraz pomieszczeń przygotowanych specjalnie dla turystów – Kaplicy Św. Kingi, sali koncertowej oraz Groty Drakuli. Wycieczkowy szlak przebiega pośród pokładów unikatowej, liczącej ponad 200 mln lat, soli różowej. W Europie taka sól wydobywana jest tylko w Kłodawie. Ciekawostką jest, iż w 2007 r. w kopalni pobito rekord Guinessa w kategorii „najniżej odbywający się koncert muzyczny na świecie”.Obecnie Kopalnia jest największym krajowym producentem soli kamiennej. Wydobycie prowadzi tradycyjna metoda górnicza, która pozwala zachować w pełni stworzone przez przyrodę walory kłodawskiej soli. Uczniowie po emocjonującym zwiedzaniu zakupili pamiątki i zadowoleni wrócili do Gostynina.
Więcej…
 
HISTORYCZNE ZWYCIĘSTWO
 

W zawodach piłkarskich szóstek chłopców, rozegranych na stadionie miejskim, nasza szkoła odniosła historyczne zwycięstwo, bo pierwsze pod nazwą SP5. Turniej półfinałowy nasi uczniowie zakończyli na pierwszym miejscu z  imponującym bilansem 15:0. W finale drużyna potwierdziła swoja dominację, wygrywając wszystkie mecze. Strzelili 12 goli tracąc tylko jeden. Zwycięstwo skutkuje awansem SP5 do finału rejonowego, którego zostanie rozegrany w maju. Z niecierpliwością czekamy na turniej halowy z udziałem naszych piłkarzy. Reprezentacja Szkoły Podstawowej wystąpiła w składzie: Klaudiusz Mikołajczyk, Szymon Kocanowski, Mateusz Dobieński, Oskar Kosmowski, Bartłomiej Skonieczny, Wiktor Smyczyński, Maciej Jaśkiewicz, Mateusz Rojewski, Mateusz Olesiński, Szymon Górski, Eryk Wydrzyński.
 
 
UDZIAŁ W KONFERENCJI "Kariera - moja przyszłość, mój wybór" 
 
W dniu 18 października 2017 r. reprezentacja naszej szkoły - uczennice z klasy IIIa wraz z opiekunką P. Bogumiłą Wasiak - uczestniczyła w konferencji zorganizowanej przez Wojewódzki Urząd Pracy w Warszawie Filia w Płocku. Konferencja odbyła się w ramach obchodów Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery, który ma na celu zmotywowanie młodych ludzi do poszukiwania drogi edukacyjnej, zawodowej oraz odkrywania własnego potencjału. W spotkaniu uczestniczyła młodzież z terenu powiatu płockiego, sierpeckiego, gostynińskiego. Było bardzo interesująco: młodzi przedsiębiorcy prezentowali swoją ścieżkę kariery zawodowej, uczestnicy konkursu „Biznes Junior – moja przyszłość w moich rękach” i „Moje wspomnienia ze szkolnej ławki” przedstawili swoje prezentacje multimedialne w postaci wywiadu. Na koniec wyjazdu zwiedziliśmy Zespół Szkół Centrum Edukacji im. Ignacego Łukasiewicza w Płocku. 
 
 
« pierwszapoprzednia123następnaostatnia »

Strona 2 z 3

Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.