GIEŁDA PAPIERÓW WARTOŚCIOWYCH

 
We  wrześniu 2016 roku uczniowie klas trzecich  naszego Gimnazjum pod opieką P. Małgorzaty Kozubskiej, P. Marii Kołodziejskiej i P. Barbary Lewandowskiej uczestniczyli w wycieczce do Warszawy. Jej celem było poznanie zasad działania i funkcjonowania największej w Polsce  Giełdy Papierów Wartościowych. Była to interesująca lekcja pokazująca wykorzystanie matematyki w życiu codziennym. Potem obejrzeliśmy mobilną wystawę Titanica w Pałacu Kultury i Nauki oraz poznaliśmy historię słynnego statku Titanic. Następnym celem był Hangar 646 na Mokotowie, czyli hala pełna mat, trampolin i basenów.  Wszyscy po dniu pełnym wrażeń wrócili zmęczeni, ale zadowoleni.
 
Więcej…
 
TARGI GOOD GAME EXPO 2016
 
 Uczniowie klas o zainteresowaniach informatycznych w dniu 23 września 2016r. pod opieką P. Marioli Lewandowskiej, P. Katarzyny Lińskiej, P. Beaty Złotnik i P. Eli Rutkowskiej uczestniczyli w największej imprezie gamingowej w Polsce targi GOOD GAME organizowanej w nowoczesnym centrum wystawienniczym Ptak Warsaw Expo. Podczas Good Game Expo można było zagrać w popularne tytuły, zobaczyć turnieje e-sportowe, czy też spotkać najpopularniejszych youtuberów. Nie zabrakło również pokazów strojów cosplay i atrakcji dla osób preferujących planszówki, komiksy czy też po prostu fascynujących się najnowszym sprzętem komputerowym.
Uczestnicy mogli wziąć udział w rozgrywkach e-sportowych w produkcjach takich jak League of Legends i Counter Strike: Global Offensive jak również zapoznać się z niezależnymi produkcjami tworzonymi w naszym kraju. Ci, którzy samodzielnie nie mieli ochoty rywalizować z innymi, mogli podziwiać rozgrywki profesjonalistów we wspomnianych tytułach. Odwiedzający mogli pograć na rozstawionych komputerach i konsolach w produkcje takie jak FIFA, Fallout 4, NBA 2K17, Wiedźmin 3.Wspomniane planszówki miały swoją sporą strefę na Good Game Expo – w jednym z miejsc rozgrywano nawet finały mistrzostw Polski w Sabotażystę. Warte obejrzenia były także zabytkowe komputery na których można było się pobawić w klasyczne hity, przy których starsi gracze lata temu zarywali noce. Nasza młodzież z pewnością najbardziej doceniała jednak obecność YouTuberów , które w polskim internecie uchodzą już za gwiazdy.
Ogromne wrażenie zrobili także cosplayerzy i cosplayerki, którzy niewielką grupą zjechali do podwarszawskiego Nadarzyna, aby zaprezentować swoje stroje inspirowane postaciami z gier. Liczymy na kolejną edycję, dobrych imprez tego typu w końcu nigdy za wiele.
Więcej…
 

SPRZĄTANIE ŚWIATA

 

W dniu 16 września 2016r. uczniowie klas pierwszych naszego Gimnazjum pod opieką P. Marioli Lewandowskiej i P. Arkadiusza Szulczewskiego pani Marii Kołodziejskiej, wzięli udział w ogólnopolskiej akcji "Sprzątanie Świata". "Podaj dalej...drugie życie odpadów" Głównym przesłaniem akcji jest:
- promowanie poszanowania zasobów i efektywnej segregacji,
- unikanie odpadów – szacunek do przedmiotu,
- uświadomienie Polaków o ich wpływie na środowisko i ilość wytwarzanych odpadów podczas codziennych czynności.
Daj drugie życie przedmiotom, nie wyrzucaj ich pochopnie do kosza! Zrób wszystko, by odpad za szybko nie trafił na wysypisko! Nasi uczniowie, jak co roku, sprzątali teren rezerwatu przyrody "Dybanka" oraz okolice jeziora Zalew. Na szczęście młodzieży dopisała piękna, słoneczna pogoda. Nad organizacją całej akcji czuwali pracownicy Straży Miejskiej, natomiast Miasto zapewniło uczestnikom akcji rękawice i worki. Zmęczeni ale usatysfakcjonowani uczniowie zakończyli sprzątanie około godziny 13.

 
OZE W NASZYM ŚRODOWISKU
 
Nagrody w Ogólnopolskim Konkursie na Plakat Edukacyjny pt „OZE w naszym środowisku”. Uczniowie naszego gimnazjum pod opieką p. Urszuli Karpińskiej i p. Marioli Lewandowskiej wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie na Plakat Edukacyjny organizowanym przez Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Przedmiotów Przyrodniczych. Plakat pt. „Źródła energii” zajął III miejsce w konkursie. Plakat wykonały uczennice Weronika Justyńska i Karolina Kuźnicka. Ze względu na coraz większe zapotrzebowanie na energię spowodowane gwałtownym rozwojem techniki i telekomunikacji, ludzie wciąż dążą do odkrywania źródeł energii, które są tanie, łatwo dostępne oraz nie szkodzą środowisku. Nasze uczennice przedstawiły wady i zalety odnawialnych źródeł energii tj: energii wiatru, energii wody, energii słonecznej, energii biomasy i energii geotermalnej. 
Wyjaśniły zagrożenia wynikające z wytwarzania energii: 
•smog, 
•niekorzystne działania wiatraków,
•wpływ budowy elektrowni wodnych na środowisko,
•efekt cieplarniany.
Więcej…
 
NARODOWE CZYTANIE "QVO VADIS"
 
Kontynuując swoje rozmiłowanie do twórczości Henryka Sienkiewicza członkowie KOŁA MIŁOŚNIKÓW KSIĄŻKI przy bibliotece szkolnej Gimnazjum nr 1 im. Księcia Mazowieckiego Siemowita IV w Gostyninie wybrali się wraz z opiekunem P. B. Wasiak na Narodowe Czytanie „Qvo vadis” na rynku pod ratuszem naszego miasta w dn. 03.09.2016r. Wcześniej, w maju w restauracji „Bajka”, to my – uczniowie Gimnazjum nr 1 – przedstawialiśmy tę powieść z podziałem na role. Teraz -  z przyjemnością - posłuchaliśmy interpretacji powieści w wykonaniu zaproszonych prominentów Gostynina – m.in. Burmistrza miasta – P. Pawła Kalinowskiego, dyrektor MBP w Gostyninie P. Katarzyny Leśniewskiej. Teraz pozostaje nam tylko jedno, jakże przyjemne zadanie – przeczytać całą powieść.
 
« pierwszapoprzednia12następnaostatnia »

Strona 2 z 2

Galeria

  • PRAGA_7
  • LONDYN_10
  • DZIADY CZ.II_4
  • EUROPEJSKI TYDZIEŃ KODOWANIA_10
  • ŚLUBOWANIE_7
  • LONDYN_6
  • TATRALANDIA_7
  • CHORWACJA_5

Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.