I MIEJSCE DLA OLAFA CICHOSZA W OTWP
 
W dniu 07.04.2017r. w naszej szkole odbyły się eliminacje miejsko-gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej (OTWP) pod hasłem "Młodzież Zapobiega Pożarom". Uczestnikami turnieju były dzieci i młodzież z terenu naszego miasta oraz gminy Gostynin. Eliminacje odbyły się w trzech grupach wiekowych: uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Turniej przeprowadzono w formie pisemnej. W drugiej grupie wiekowej I MIEJSCE zdobył nasz uczeń Olaf Cichosz z klasy IIb oraz II MIEJSCE nasza uczennica Natalia Korytkowska z klasy Ia. Uczestnicy OTWP uhonorowani zostali dyplomami oraznagrodami.
Gratulujemy!
 
 
 OGÓLNOSZKOLNY  KONKURS CZYTELNICZY – NOWELE Noblisty - H. Sienkiewicza
 
Kolejna edycja Konkursu Czytelniczego pod egidą Dyr. Roberta Pypkowskiego zakończona. Organizacją, opracowaniem pytań do 4 nowel ( Z pamiętnika poznańskiego nauczyciela, Latarnik, Sachem, Janko Muzykant)  oraz eliminacjami  i sprawdzaniem prac  zajęła się P. Bogumiła Wasiak, nauczyciel – bibliotekarz  w naszej szkole;  jeden tytuł – Za chlebem- przypadł w udziale P. Marii Antczak. W początkowych etapach konkursu (było ich V) uczestniczyło 48 uczniów z klas I, II. Do dwóch ostatnich eliminacji dotrwało 17 uczestników. 
Najlepsi okazali się uczniowie z klasy II c: I miejsce – Zagajewska Natalia, II miejsce – Pawłowska Wiktoria, III miejsce – Jakub Zalas . Wyróżnienia: Grochal Natalia, kl. II a i Szubski Adrian, kl. II c. 
Gratulujemy wytrwałości i zaangażowania. Oni lubią CZYTAĆ.
 
 
 PIŁKARZE RĘCZNI ZWYCIĘZCAMI ZAWODÓW POWIATOWYCH
 
W dniu 24.03.2017 r,. w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Gostyninie odbyły się Mistrzostwa Powiatu Szkół Gimnazjalnych w piłce ręcznej. Do rywalizacji przystąpiły drużyny z Lucienia, Solca, Białotarska i Gostynina. Najlepszą drużyną w zawodach powiatowych okazali się szczypiorniści z Gimnazjum nr 1 w Gostyninie zdobywając tym samym tytuł mistrzów powiatu. Uczniowie uzyskali prawo gry w zawodach powiatowych które odbędą się w Radzanowie. Gratulacje dla chłopców za bardzą dobrą grę i zaangażowanie na boisku. Opiekunem uczniów był Piotr Dutkiewicz.
 
 
WYCIECZKA DO BANKU

To już kolejna nietypowa lekcja dydaktyczna, tym razem o banku w banku. Klasa IIIC z panią Marią Kołodziejską odwiedziła Bank Pekao SA odział w Gostyninie. Przywitał na kierownik oddziału   banku  i oprowadził po meandrach budynku. Poznaliśmy w skrócie zasady funkcjonowania banku, rodzaje kredytów, obliczanie procentów składanych.. Najwięcej czasu poświęcił bezpieczeństwu  w Internecie pod kątem bankowości. Następnie p.  Agnieszka Godlewska  zachęciła nas do zakładania młodzieżowych kont bankowych . Podała zalety kart  w tym, jako świetnego środka płatniczego za granicą. Wielu  uczniów zdecydowanie potwierdziło chęć przyjścia z rodzicem i założenia, takiego konta.
 
 
DRUŻYNA CHŁOPCÓW ZWYCIĘZCAMI ZAWODÓW REJONOWYCH W UNIHOKEJU

W dniu 17.03.2017 r,. w hali sportowej MOSiR w Gostyninie odbyły się zawody rejonowe w unihokeju. Prawo startu w zawodach rejonowych miały tylko drużyny które zwyciężyły w swoich powiatach. Do rywalizacji przystąpiły drużyny z: Gimnazjum nr 5 w Płocku, Gimnazjum w Słubicach i Gimnazjum nr 1 w Gostyninie. Najlepszą drużyną w zawodach okazała się ekipa zawodników z Gimnazjum nr 1 w Gostyninie zdobywając tym samym pierwsze miejsce nagrodzone pucharem, dyplomem i medalami. Jednocześnie nasi chłopcy zostali wyróżnieni awansem i prawem reprezentowania okręgu płockiego w FINALE IGRZYSK MŁODZIEŻY SZKOLNEJ W CIECHANOWIE. Gratulacje dla chłopców za bardzą dobrą grę i zaangażowanie na boisku. Opiekunem uczniów był Piotr Dutkiewicz.
 
 
 SIATKARZE ZWYCIĘZCAMI ZAWODÓW W GOSTYNIŃSKIM CENTRUM EDUKACYJNYM
 
W dniu 14.03.2017 r,. w sali gimnastycznej Gostynińskiego Centrum Edukacyjnego w Gostyninie odbył się Turniej piłki siatkowej. Celem turnieju była promocja GCE w Gostyninie dla uczniów klas trzecich z gimnazjów. Do rywalizacji przystąpiły drużyny z:  Gostynińskiego Centrum Edukacyjnego, Gimnazjum w Emilianowie i Gimnazjum nr 1 w Gostyninie. Najlepszą drużyną w zawodach okazała się ekipa zawodników z Gimnazjum nr 1 w Gostyninie zdobywając tym samym pierwsze miejsce wyróżnione pucharem i dyplomem. Gratulacje dla chłopców za bardzą dobrą grę i zaangażowanie na boisku. Opiekunem uczniów był Piotr Dutkiewicz.
 
 
 
 PUCHAR DLA DRUŻYNY DZIEWCZĄT
 
W rozegranym na hali MOSiR w dniu 02.03.2017r. powiatowym Turnieju w unihokeju nasze reprezentantki spisały się na medal. Do rywalizacji przystąpiło sześć gimnazjów z naszego powiatu. W fazie grupowej nasza drużyna zremisowała z gimnazjum z Pacyny  oraz z Sierakówka. Natomiast w meczach finałowych dziewczęta pokonały drużynę z Białotarska oraz zremisowały z Gimnazjum nr 2 z Gostynina. Wywalczone punkty uplasowały naszą drużynę na wysokim II miejscu. Gratulujemy!
 
« pierwszapoprzednia12345678następnaostatnia »

Strona 2 z 8

Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.