VIII EDYCJA KONKURSU CZYTELNICZEGO
 
POWIATOWY KONKURS PIĘKNEGO CZYTANIA I INTERPRETACJI TESKSTÓW l LITERACKICH W BIBLIOTECE SZKOLNEJ Gimnazjum nr 1
Kolejna - VIII edycja konkursu powiatowego,  pod hasłem „Czytam, bo lubię” , w  bibliotece  Gimnazjum nr 1 im. Księcia Mazowieckiego Siemowita IV  w Gostyninie wyłoniła nowe talenty lektorskie ze szkół podstawowych w mieście i powiecie. 
Na podium stanęli kolejno:
I miejsce – Kacper Farys z SP nr 3 w Gostyninie
II miejsce – Milena Truskolawska z SP  nr 1 w Gostyninie
III miejsce – Karolina Chmielewska SP w Emilianowie
III miejsce – Weronika Witkowska z SP nr 3 w Gostyninie
Wyróżnienie zdobyła Jagoda Sochacka z SP w Emilianowie
Pamiętajcie: Czytanie tym dla umysłu, czym gimnastyka dla ciała. Gratulujemy odwagi w prezentowaniu i swobodnym interpretowaniu dzieł literackich, zarówno liryki jak i epiki! Pamiętajcie, że dla twórcy najważniejszy jest odbiorca dzieła, dla słuchaczy-dykcja, intonacja, tempo i płynność czytania.     Życzymy sukcesów w pracy nad stylem i ogólnym wyrazem artystycznym  w prezentacji literatury. Organizator konkursu nauczyciel-bibliotekarz, B. Wasiak
 
 
CZYTAMY POWIEŚCI HENRYKA SIENKIEWICZA
 
W związku z rokiem poświęconym  Henrykowi  Sienkiewiczowi już po raz czwarty, w dniu 28 kwietnia, spotkaliśmy się ( uczniowie G1 wraz z opiekunem) z mieszkańcami Gostynina, by czytać jego powieści. Tym razem edycja czytelnicza odbyła się w restauracji „Bajka”. Krytyk literacki, p. Waldemar Smaszcz na przykładzie trzech powieści : „Quo vadis”, „Krzyżacy” i „Rodzina Połanieckich” przedstawił Henryka Sienkiewicza jako pisarza, który potrafił trafnie opisać istotę miłości – tę w starożytności, tę w średniowieczu i tę współczesną pisarzowi. To miłość sprawiała, że bohaterowie powieści czuli się lepsi i piękniejsi. Pięknie wyartykułowali to zgromadzonym uczniowie naszej szkoły: Julia Ostrowska, Marta Dłużniewski, Jakub Przybyszewski i Wiktor Jędrzejczak.
 
 
BIEGI TERENOWE Z OKAZJI UCHWALENIA
 
KONSTYTUCJI 3 MAJA
 
29 kwietnia 2016r. na stadionie miejskim w Gostyninie odbyły się biegi terenowe z okazji uchwalenia Konstytucji 3 Maja. W zawodach wzięło udział 150 uczestników.  Bardzo dobrze spisali się nasi uczniowie, którzy licznie przybyli na stadion. Najlepszy w biegu gimnazjalistów okazał się uczeń naszej szkoły Jakub Stachowski. Należy nadmienić, że w pierwszej szóstce, oprócz Kuby, uplasowało się jeszcze dwóch naszych zawodników: Dominik Staniszewski (IV m) i Klaudiusz Mikołajczyk (V m). Bardzo dobra postawa naszych uczniów sprawiła, że w klasyfikacji drużynowej, chłopcy zajęli I miejsce. W biegu dziewcząt III miejsce zajęła Zuzia Moczydłowska, a IV m przypadło Nikoli Ormińskiej. W punktacji drużynowej nasze dziewczęta uplasowały się na II pozycji. 
 
 

III TURNIEJ HALOWEJ PIŁKI NOŻNEJ

DLA DZIEWCZĄT SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

O PUCHAR GIMNAZJUM NR 1

Już po raz trzeci gościliśmy dziewczęta ze szkół podstawowych, które lubią piłkę nożną. Tym razem w turnieju wzięło udział 6 szkół z terenu powiatu gostynińskiego: SP 1 Gostynin, Sp Białotarsk, SP Lucień, SP Emilianów, SP Solec, SP Sierakówek. Drużyny w wyniku losowania zostały podzielone na 2 grupy. W wyniku rozegranych gier w grupach, o 5 miejsce w turnieju spotkały się szkoły z Białotarska i Sierakówka, lepsze okazały się dziewczęta z Sierakówka zwyciężając 1:0, takim samym wynikiem zakończył się mecz o 3 miejsce gdzie Lucień ograł Solec. W finale spotkały się uczennice z Emilianowa ze swoimi rówieśniczkami z gostynińskiej ,,jedynki”, najlepsze w całym turnieju okazały się dziewczęta z Emilianowa, wygrywając 1:0. Turniej odbył się w miłej, sportowej atmosferze zgodnej z ideą fair – play. Po minach dziewcząt było widać, że są zadowolone z faktu udziału w naszym turnieju.

 
UDANE OBCHODY ROCZNICY CHRZTU POLSKI
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
W związku z ogólnopolskimi obchodami rocznicy chrztu Polski na terenie miasta Gostynina 25 kwietnia 2016 r. odbył się Międzyszkolny Konkurs Historyczny „1050 rocznica chrztu Polski 966-2016. Chrześcijaństwo w średniowiecznej Polsce”. Patronat nad konkursem objął starosta gostyniński, burmistrz Gostynina, wójt gminy Gostynin oraz parafia p.w. Miłosierdzia Bożego w Gostyninie. Rozgrywki odbyły się na terenie Gostynińskiego Centrum Edukacyjnego a osobą odpowiedzialną za przygotowanie merytoryczne czyli za dobór pytań był p. Adam Waloch, nauczyciel historii z tejże placówki oświatowej. Konkurs posiadał trzy kategorie: dla szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich. Każdy z uczestników rozwiązywał test samodzielnie i jego wynik był liczony indywidualnie. Jednak uczniowie podzieleni byli również na 3-osobowe drużyny i wówczas rezultat testów całej trójki sumowano.  Z naszej szkoły wystartowały dwie drużyny. W I drużynie byli Olaf Cichosz, Dawid Lewicki i Klaudiusz Mikołajczyk z I b a w drugiej  Błażej Głowacki, Mikołaj Czarnecki, Nathan Ficek z II b. Konkurs okazał się sporym sukcesem dla naszej szkoły. W kategorii indywidualnej I miejsce zajął Klaudiusz Mikołajczyk a trzecie Błażej Głowacki, natomiast drużynowo II miejsce zajęła klasa I b. Cieszy zwłaszcza sukces Klaudiusza Mikołajczyka i całej drużyny I b gdyż tematyka konkursu nie była jeszcze programowo omawiana na lekcjach historii. Dla uczniów stwarzało to dodatkową barierę i wymagało większej mobilizacji w przygotowaniu się do konkursu. Ogłoszenie wyników i rozdanie nagród odbyło się w siedzibie Starostwa Powiatowego przy obecności przedstawicieli samorządu lokalnego, nauczycieli oraz ponad 100 uczniów biorących udział w konkursie. Gościem honorowym był płocki biskup pomocniczy, ks. biskup Mirosław Milewski. Ciekawostką jest, że Klaudiusz za swoje zwycięstwo otrzymał nagrodę rzeczową w postaci roweru. Jak widać wiedza historyczna staje się czasami przydatna i wydaje owoce. Niech to będzie dobry przykład dla naśladowania dla kolegów i koleżanek Klaudiusza.
 
 
ALICJA LASKOWSKA FINALISTKĄ KONKURSU
 
MALAHOVICUS INFORMATICUS
 
 
22 kwietnia w auli LO im. S. Małachowskiego w Płocku odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie  3. edycji “Malachoviacus Informaticus” – konkursu dla młodych informatyków, w którym brało udział sześcioro uczniów z Gimnazjum nr 1 im. Księcia Mazowieckiego Siemowita IV w Gostyninie . Do ścisłego finału wraz z piętnastoma uczniami z terenu powiatu płockiego weszła uczennica klasy IIIB Alicja Laskowska. Wszyscy uczestnicy tej części  konkursu mieli do rozwiązania 3 trudne zadania. Zakres ich trudności ocenił   współorganizator konkursu   Mariusz Różycki, absolwent Małachowianki  oraz Uniwersytetu  w Cambridge. Pan Mariusz wywołał burzę braw stwierdzając: – Kiedy przekazałem koledze z pracy zadania konkursowe, on przesłał je do osoby, która zajmuje się rekrutacją w jednej z dużych firm lotniczych. Okazało się, że nikt z kandydatów nie potrafił rozwiązać jednego z zadań na satysfakcjonującym poziomie. Natomiast wszyscy finaliści naszego konkursu rozwiązali je, uzyskując przynajmniej 15 z 20 możliwych do zdobycia punktów (źródło: www.petronews.pl) Ostatecznie nasza Alicja zajęła jedenaste miejsce. Przy tak wyrównanym poziomie zawodników i stopniu trudności konkursu jest to duże osiągnięcie, które przyczyni się do popularyzacji nauki algorytmiki i programowania. Wręczenie nagród miało miejsce w auli Liceum Ogólnokształcącego im. S. Małachowskiego w Płocku. Podczas rozpoczęcia uroczystości wystąpił chór, który uraczył gości pięknym wykonaniem utworów, m. in. “Piękna nasza Polska cała” czy swoją wersją “Ob-la-di, ob-la-da” The Beatles. Konkurs odbył się pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Mazowieckiego, Prezydenta Miasta Płocka i Starosty Płockiego.
 
CHŁOPCY  MISTRZAMI  POWIATU  
 
W  LEKKIEJ  ATLETYCE!
 
25 kwietnia 2016 r. na stadionie miejskim w Gostyninie odbyły się III Mistrzostwa Powiatu w lekkiej atletyce. Rewelacyjnie spisali się uczniowie naszego gimnazjum – wygrywając 4 spośród 6 konkurencji czyli tylko w 2 konkurencjach oddaliśmy prym. Na najwyższym stopniu podium indywidualnie stanęli: Eryk Ubysz III b – zwyciężając na dystansie 100 m (12,17 sek.), Jan Kostkiewicz III b w skoku w dal (5,48 m), Patryk Gronalewski III d wygrywając bieg na 800 m (2,21.63 min) oraz sztafeta 4x100 m (50,77 sek). Bardzo dobre występy indywidualne naszych uczniów sprawiły, że chłopcy w klasyfikacji drużynowej szkół zajęli I miejsce czyli zostali MISTRZAMI POWIATU!  W nagrodę zostaliśmy uhonorowani pięknym pucharem. Nasze dziewczęta zajęły III miejsce. Gratulujemy!
 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 2 z 11

Galeria

  • ŚLUBOWANIE_10
  • PARYŻ_6
  • ŚLUBOWANIE_2
  • PARYŻ_9
  • LONDYN_3
  • PRAGA_8
  • EUROPEJSKI TYDZIEŃ KODOWANIA_10
  • LONDYN_7

Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.