Deprecated: Assigning the return value of new by reference is deprecated in /home/gostynin/domains/gm1.gostynin.edu.pl/public_html/plugins/content/plugin_googlemap2.php on line 98

Deprecated: Assigning the return value of new by reference is deprecated in /home/gostynin/domains/gm1.gostynin.edu.pl/public_html/plugins/content/plugin_googlemap2.php on line 126

NA SPORTOWO W WARSZAWIE


W dniu 31 stycznia 2017 uczniowie Gimnazjum nr 1 im. Księcia Mazowieckiego Siemowita IV w Gostyninie wraz z opiekunami: panią Katarzyną Lińską, panią Beatą Złotnik, panią Ewą Osmałek i panią Anną Pakulską wybrali się na całodniową wycieczkę do Warszawy
. Pierwszym punktem naszego wyjazdu były zajęcia edukacyjne w Centrum Olimpijskim gdzie mogliśmy dowiedzieć się wielu faktów z historii wyjątkowego światowego święta sportu jakim są Igrzyska Olimpijskie. Zajęcia poprowadziła pani Iwona Dzięcioł – Marcinkiewicz – brązowa medalistka w łucznictwie z Igrzysk Olimpijskich w Atlancie w 1996 roku. Poznaliśmy także postać Pierre'a Coubertin – założyciela Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego. Ponadto obejrzeliśmy film o ostatnich Igrzyskach Olimpijskich w Rio de Janeiro i przypomnieliśmy sobie postaci wszystkich polskich medalistów. Na koniec, uczniowie korzystając ze swoich smartfonów, rozwiązali przygotowany przez prowadzącą quiz w aplikacji Kahoot. Zwycięzcy otrzymali drobne upominki. Drugim punktem wycieczki było doskonalenie jazdy na łyżwach na PGE Narodowym. Uczniowie, którzy debiutowali na lodowisku mogli skorzystać z fachowej pomocy instruktora. Wszyscy bawili się doskonale. Po mile spędzonym dniu wróciliśmy do Gostynina w późnych godzinach wieczornych.

 
II m. DOMIMIKI ZIELIŃSKIEJ   W KONKURSIE BOŻONARODZENIOWYM
 
W czwartek, 19 stycznia w Gostynińskim Centrum Edukacyjnym odbyło się podsumowanie 16 edycji konkursu Bożonarodzeniowego pt. " Miłośc Ojca". W rywalizacji udział wzięło 10 gimnazjów, które zaprezentowało 18 prac plastycznych. Konkurs odbył się w trzech kategoriach: poetycka, plastyczna, prezentacja komputerowa. Nasza uczennica Dominika Zielińska zajęła II miejsce. Gratulujemy!
 
Z WIZYTĄ W MS 2 I EC 1 W ŁODZI
 
Na przekór przesądom w piątek trzynastego z P. Marią Antczak i P. Barbarą Lewandowską wybraliśmy się na kolejną szkolną wycieczkę – tym razem do Łodzi. Nie zniechęciła nas zimowa aura i w porannych godzinach udaliśmy się do jednej z trzech siedzib Muzeum Sztuki w łódzkiej Manufakturze. Po zwiedzeniu bieżącej wystawy  mieliśmy okazję wzięcia udziału w niezwykle ciekawych warsztatach rozwijania twórczej wyobraźni. Tematem przewodnim naszych zajęć  „Wykaż się” był motyw podróży. Z pomocą Pani Kasi, przewodnika muzeum, powstały bardzo interesujące prace. Świetnie się przy tym bawiliśmy i szybko upłynęły nam dwie godziny spędzone w muzeum. Kolejnym punktem naszego programu była wizyta w Planetarium EC 1, uznanym przez National Geographic Traveler pierwszym z nowych cudów Polski 2016 roku. Mogliśmy w nim obejrzeć film „Czarne dziury”. Projekcję poprzedził opis zjawisk astronomicznych, zachodzących aktualnie na niebie. Dowiedzieliśmy się, jak powstają, gdzie się znajdują oraz jaki wpływ na Wszechświat mają czarne dziury. Poznaliśmy nowe pojęcia i symulacje wyglądu tych niezwykłych miejsc, obszarów przestrzeni, których istnienie przewidziała Ogólna Teoria Względności Alberta Einsteina.
 

OLAF CICHOSZ I KLAUDIUSZ MIKOŁAJCZYK na uroczystości  wręczenia umów stypendialnych dla najlepszych stypendystów Mazowsza


5 stycznia 2017 r. w MSCDN w Warszawie odbyła się uroczystość wręczenia umów stypendialnych i dyplomów najzdolniejszym uczniom z Mazowsza  w ramach projektu  "Mazowiecki program stypendialny dla uczniów szczególnie uzdolnionych - najlepsza inwestycja w człowieka". Wzięło w niej udział dwóch uczniów naszej szkoły: Olaf Cichosz i Klaudiusz Mikołajczyk wraz z opiekunem panią Anną Markiewicz. Jest to szczególne osiągnięcie, ponieważ Olaf i Klaudiusz zostali wyróżnieni jako dwójka uczniów, którzy uzyskali najwyższą ilość punktów w subregionie płockim i otrzymali gratulacje oraz dyplom z rąk Pana Adama Struzika – Marszałka Województwa Mazowieckiego i Pani Elżbiety Lanc – Członka Zarządu Województwa Mazowieckiego. Po uroczystości uczniowie wraz z opiekunem zostali zaproszeni na spacer z przewodnikiem po Warszawskiej Starówce.

 

 

 

 

 

FINAŁ PROJEKTU EKOLOGICZNEGO


Firma ,,Eneris", organizator konkursu ,,Pomysły chroniące środowisko’’, przyznała zwycięski grant w wysokości 5000 zł Gimnazjum nr 1 na realizację projektu ,,Odpady to nasz wspólny problem’’. Celem projektu było uświadomienie społeczności lokalnej problemu zaśmiecania środowiska naturalnego Gostynina i okolic, będącego regionem turystycznym. Projekt obejmował działania, których zadaniem było uświadomienie mieszkańcom jakie szkody wyrządzają naturze odpady komunalne, jaki wpływ mają one  na zdrowie człowieka i jak ważne jest ich racjonalne  zagospodarowanie. Koordynatorem przedsięwzięcia, była p. Małgorzata Kozubska - nauczyciel biologii.
W jego realizację  zaangażowana była cała społeczność szkolna oraz rodzice. W czasie działań projektowych wykonano następujące zadania:
1.    Wykorzystując materiały odpadowe jako szkolny punkt edukacyjny zbudowano „Miasto Ptaków’’. Zasadzono w nim drzewa i krzewy, zaprojektowano i wykonano budki lęgowe, karmniki dla ptaków i domki dla owadów;
2.    Podczas zajęć terenowych przygotowano mapę Gostynina i okolic z zaznaczonymi dzikimi wysypiskami śmieci;
3.    Na zajęciach edukacyjnych uczniowie poznali zasady segregacji śmieci;
4.    Wykonano makietę poglądową ,,Czas rozkładu odpadów’’ i model elektrowni wodnej;
5.    Zorganizowano konkurs na zaprojektowanie i wykonanie lampy  lub innego przedmiotu użytkowego z odpadów.

Więcej…
 
NOC ROBOTÓW
 
29 grudnia 2016 roku, w Gimnazjum nr 1 im. Księcia Mazowieckiego Siemowita IV odbyła się "Noc Robotów" z robotami LEGO Mindstorms. Spotkaliśmy się w sali nr. 5 o godzinie 18:30. Zajęcia prowadził Pan Dyrektor oraz student mechatroniki. Pierwszym krokiem, jaki wykonaliśmy, było rozpakowanie zestawów i posortowanie ich elementów. Zajęło nam to dużo czasu. Następnie, gdy pogrupowaliśmy już części, rozpoczęła się nauka programowania Mikrokontrolera EV3. Odczytywaliśmy z niego wyniki pomiarów z czujników kolorów, podczerwieni, odległości a także dotyku. Gdy w końcu zrozumieliśmy mechanizm tego robota, zaczęliśmy go składać.  Muszę przyznać, że było to dość trudne. Po długim składaniu i montowaniu elementów, podjęliśmy się programowania. Przynieśliśmy laptopy, po czym podłączyliśmy urządzenia za pomocą kabla USB. Kodowanie polega na tym, że w programie Lego Mindstorms EV3, wpisujemy różne komendy i polecenia. Oprogramowanie, nawiązuje połączenie i wykonuje misje programistyczne.
Więcej…
 
KONKURS NA STROIK I SZOPKĘ   BOŻONARODZENIOWĄ ROZSTRZYGNIĘTY!   
 
 W naszej szkole w dniach od 01 - 20 grudnia odbył się konkurs plastyczny, który polegał na wykonaniu stroika lub szopki bożonarodzeniowej. Celem konkursu było nawiązanie do tradycji Świąt Bożego Narodzenia jak również rozwijanie wśród uczniów twórczych zainteresowań, wyobraźni i fantazji.Prace poddane zostały opinii nauczycieli, którzy wybrali najładniejsze i najciekawsze prace.Przy ocenie szczególną uwagę zwrócono na pomysłowość oraz oryginalność przygotowanych prac. 
Wśród laureatów znaleźli się: 
I m. Klaudia Frydrych z kl. II a 
II m. Julia Wiankowska z kl. II b i Radosław Witkowski kl. IIb
III m. Klaudiusz Mikołajczyk kl. IIb
Wszystkim uczestnikom konkursu bardzo dziękujemy!
 
 
« pierwszapoprzednia1234567następnaostatnia »

Strona 2 z 7

Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.