TURNIEJ HALOWEJ PIŁKI NOŻNEJ
 
W dniu 05.12.2014r nauczyciele Zespołu Wychowania Fizycznego z Gimnazjum nr 1 im. Księcia Mazowieckiego Siemowita IV w Gostyninie, zorganizowali III Mikołajkowy Turniej Halowej Piłki Nożnej o Puchar Gimnazjum nr 1 dla uczniów Szkół Podstawowych z Gostynina i oklicznych miejscowości. W turnieju rywalizowały drużyny chłopców ze: Szkoły Podstawowej nr 1 w Gostyninie,  Szkoły Podstawowej nr 3 w Gostyninie,  Szkoły Podstawowej w Sierakówku i  Szkoły Podstawowej w Lucieniu. Turniej był jednym z zaplanowanych do realizacji zadań programu „W-F z klasą” do którego od września 2014r.,  przystąpiło  Gimnazjum nr 1 im. Księcia Mazowieckiego Siemowita IV w Gostyninie.
Więcej…
 

KONKURS FOTOGRAFICZNY

 

W świątecznej atmosferze i wyjątkowym miejscu - siedzibie Płockiego Towarzystwa Naukowego odbyło się w dniu 5 grudnia spotkanie laureatów konkursu fotograficznego o tematyce ekologicznej p.t. "Naturalny zakątek Pojezierza Gostynińskiego". Konkurs został rozstrzygnięty w III kategoriach wiekowych: dzieci, młodzież, dorośli. Wśród najciekawszych artystycznie i merytorycznie fotoreportaży w kategorii młodzież znalazła się  uczennica z Gimnazjum nr 1 w Gostyninie Magdalena Kołodziejska, która zajęła II miejsce. Konkurs został dofinansowany przez Wojewódzki Fndusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie.

 

MARIA SKŁODOWSKA-CURIE

 

Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli 4 grudnia 2014 w Międzyszkolnym Konkursie Wiedzy o Życiu i Dokonaniach Naukowych Marii Skłodowskiej – Curie organizowanym przez ZS im. Marii Skłodowskiej – Curie w Gostyninie. Uczestnikami konkursu byli uczniowie gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych. Celem konkursu była popularyzacja  wiedzy o polskiej noblistce, pogłębianie wiedzy z zakresu fizyki i chemii oraz zainteresowanie naukami przyrodniczymi. Podczas pierwszego etapu każdy z członków zespołu rozwiązywał samodzielnie test – wynik uzyskany przez drużynę był sumą punktów zdobytych indywidualnie przez każdego z jej członków. Po pierwszym etapie nasza drużyna: Kuźnicka Karolina, Zduńczyk Weronika i Szmydt Jakub zajęła III miejsce wraz z drużyną LO, niestety przegraliśmy w dogrywce. Drużyna: Kostun Karolina, Kotlińska Sandra i Ciechomski Mikołaj osiągnęła IV wynik. Opiekunem uczniów była P. Urszula Karpińska.Wyniki naszych obu drużyn były najlepszymi wynikami osiągniętymi przez uczniów gimnazjalnych.

 

Warszawa 4 grudnia 2014

DKS.064.03.2014.JS   

                                                      Szanowni Państwo,

w imieniu Rzecznika Praw Dziecka dziękuję za maila z informacją na temat obchodów Ogólnopolskiego Dnia Praw Dziecka w Gimnazjum nr 1 im. Księcia Mazowieckiego Siemowita IV w Gostyninie.

Prawa człowieka zaczynają się od praw dziecka dlatego cenna jest każda inicjatywa, mająca na celu pogłębianie i utrwalanie wiedzy na ten temat. Owocuje to także rozwijaniem poczucia własnej wartości i znakomitym przygotowaniem do dorosłego, odpowiedzialnego życia w społeczeństwie obywatelskim. Państwa inicjatywa przyczynia się do poznania przez dzieci ich praw, co pozwala im móc głośno upominać się o ich przestrzeganie; dziękuję za to serdecznie.

                                       Z życzeniami  pomyślności w dalszej pracy pedagogicznej –

                                                                     Elżbieta Golińska

                                               Dyrektor Działu Komunikacji Społecznej

 
DZIEWCZĘTA NAJLEPSZE W POWIECIE
 
KAROLINA ŻÓŁTOWSKA I MAGDALENA KOŁODZIEJSKA – uczennice Gimnazjum nr 1 w Gostyninie po raz trzeci z rzędu wygrały zawody w drużynowym tenisie stołowym dziewcząt rozgrywanym 4 grudnia w SP 3 w Gostyninie. Gratulujemy i życzymy powodzenia w etapie rejonowym.
 
 
GODZINA KODOWANIA 2014
 
Uczniowie Gimnazjum nr 1 w Gostyninie kolejny raz przystąpią do akcji Godzina Kodowania 2014. Godzina Kodowania jest międzynarodową akcją organizowaną przez fundację Code.org której celem jest zachęcenia dzieci i dorosłych do spędzenia co najmniej jednej godziny w tygodniu od 8 do 14 grudnia tego roku na nauce kodowania. Dlaczego warto spróbować kodowania, choćby przez godzinę? Komputery stają się coraz bardziej niezastąpione w codziennym życiu i warto po prostu poznać i zrozumieć, nawet na prostych przykładach, ich możliwości. Jest bardzo prawdopodobne że dzisiejsi uczniowie właśnie z tych narzędzi będą korzystać w dorosłym życiu. Dość dawno komputer przestał być miejscem, na którym działa edytor lub arkusz kalkulacyjny a stał się platformą na której można realizować różnorakie projekty: graficzne, muzyczne, reklamowe, analizować sprzedaż, sterować urządzeniami, procesami produkcyjnymi, robotami, wreszcie – last, but not least, wykonywać skomplikowane obliczenia i symulacje. Kodowanie to możliwość rozwiązywania różnych łamigłówek oraz prostych zadań programistycznych, które można rozwiązywać z poziomu przeglądarki internetowej będąc w szkole, w domu lub w dowolnym innym miejscu, gdzie jest dostęp do Internetu z komputera lub urządzenia mobilnego. Zachęcamy do przyłączenia się do tej akcji.

Linki do programu: http://code.org

http://godzinakodowania.pl/

http://edu.rsei.umk.pl/godzinakodowania/

 
 
 KONKURS SZYBKIEGO CZYTANIA 
 
Każdy z Was może zapoznać się z reportażami
Doroty Terakowskiej.
Po przeczytaniu, swoją refleksję oddaj jak najszybciej  do Biblioteki Szkolnej. Zyskujesz punkty nie tylko za wypowiedź, ale za czas przyniesienia pracy!
Czas trwania konkursu od 24. XI do 19.01.2015 r.
ZAPRASZAMY
REGULAMINPOBIERZ
 
 
 
Więcej artykułów…
« pierwszapoprzednia12345następnaostatnia »

Strona 2 z 5

Galeria

  • CHORWACJA_3
  • PRAGA_8
  • CHORWACJA_10
  • PARYŻ_3
  • LONDYN_2
  • TATRALANDIA_2
  • 11 LISTOPADA_7
  • TATRALANDIA_6

Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.