PROJEKT "WYBORY SAMORZĄDOWE 2014"

 

Nasza szkoła, jako jedyne gimnazjum w powiecie i druga placówka (obok LO Gostynin), realizowała ciekawe przedsięwzięcie. Uczennice klasy IIIb: Karolina Kostun, Sandra Kotlińska i Marta Znyk pod opieką p. Agnieszki  Cichosz wzięły udział w projekcie : "Wybory Samorządowe 2014 - sprawdzam" organizowanym przez Fundacje Kuźnica im. Hugona Kołłątaja. Celem projektu było podniesienie poziomu kompetencji obywatelskich młodzieży. Dzięki czemu dziewczęta stały się młodzieżowymi ambasadorami idei świadomej samorządności.

 
KOLEJNY SUKCES FILIPA TRAWCZYŃSKIEGO
 
W dniu 9 kwietnia odbył się kolejny etap Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej na szczeblu powiatowym, nasze miasto reprezentował uczeń naszej szkoły FILIP TRAWCZYŃSKI z klasy IIb, który i tym razem nie miał sobie równych. W pierwszym etapie uczestnicy musieli zmieżyć się z testem złożonym z 25 pytań, natomiast w drugim etapie udzielali odpowiedzi ustnych, dotyczyły one zagadnień związanych: z udzielaniem pierwszej pomocy, sprzętem strażackim, ochroną przeciwpożarową oraz systemem funkcjonowania PSP i OSP. Filip okazał się bezkonkurencyjny zdobył I miejsce i tym samym reprezentował będzie nasz powiat na Turnieju Mazowieckim, który odbędzie się 25 kwietnia w Grodzisku Mazowieckim.
 Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!  
 
 
 
TURNIEJ MASZYN WODNYCH
 
21 marca 2015 r. dwie uczennice Gimnazjum nr 1 w Gostyninie Wiktoria Gajewska i Julia Starczewska  wzięły udział w IV Ogólnopolskim Turnieju Maszyn Wodnych, który został  zorganizowany przez Piaseczyńską Fundację Ekologiczną. Warunkiem uczestnictwa w turnieju było wykonanie modelu turbiny wodnej na podstawie dokumentacji i filmów instruktażowych zamieszczonych na stronie organizatora.Każdy u uczestnik mógł modyfikować na potrzeby konkursu wielkość łopatek i średnicę dyszy, żeby rywalizować w dwóch konkurencjach tj. mocy i wydajności. Konkurencja mocy polegała na podniesieniu masy 2,5 [kg] na określoną wysokość w jak najkrótszym czasie. Konkurencja  wydajności poległa na wykonaniu pracy podnoszenia masy 2,5[kg] na określoną wysokość przy jak najmniejszym zużyciu wody.
Więcej…
 
OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ WIEDZY POŻARNICZEJ
 
W dniu 19 marca 2015r. odbyły się w siedzibie Komendy Głównej Straży Pożarnej w Gostyninie eliminacje miejsko - gminnej edycji Ogólnopolskiego Trnieju Wiedzy Pożarniczej pod hasłem "Młodzież zapobiega pożarom". Uczeń naszej szkoły FILIP TRAWCZYŃSKI z klasy IIb zajął I miejsce zdobywając maksymalną ilość punktów, tym samym zakwalifikował się do nasępnego etapu na szczeblu powiatowym.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
 
 
 
MUZEUM POWSTANIA WARSZAWSKIEGO
 
I TEATR BUFFO
 
18 marca 2015 roku wraz z opiekunkami, panią M. Durmą, K. Lińską i E. Rutkowską, pojechaliśmy na wycieczkę do Warszawy.Około godziny 11.00 przybyliśmy do Muzeum Powstania Warszawskiego. Dzięki przewodnikowi i ciekawym (często interaktywnym) ekspozycjom, dowiedzieliśmy się o interesujących i nieprawdopodobnych wydarzeniach z 63 dni. Nasuwały nam się myśli: Czy my też potrafilibyśmy walczyć za wolność, tak, jak robili to młodzi ludzie w 1944 roku? Wspaniałe muzeum zrobiło na nas niesamowite wrażenie i wprowadziło w niezwykły, trudny wojenny czas. Przypomnieliśmy sobie tragiczną historię Warszawy i jej bohaterów, m.in. wspaniałego polskiego poety Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, który wraz z żoną zginął w pierwszych dniach powstania oddając życie za ojczyznę.
Więcej…
 
KOLEJNY PUCHAR DLA DZIEWCZĄT
 
W dniu 12 marca odbyły się XVII Mistrzostwa Powiatu w unihokeju dziewcząt. Do zawodów przystąpiło pięć drużyn z Powiatu gostynińskiego. Po zaciętych pojedynkach, które rozegrano systemem "każdy z każdym" nasze dziewczęta uplasowały się na drugim miejscu i zdobyły puchar dla szkoły. Oto skład drużyny: Magdalena Kołodziejska, Wiktoria Karwacka, Karolina Żóltowska, Karina Ciechomska, Weronika Albiniak, Klaudia Pydyn, Magdalena Krysińska, Joanna Nowicka, Maja Macek, Małgorzata Dąbrowska.   
 
 
 
 
UCZNIOWIE Z SIEMOWITA POPROWADZILI
 
WARSZTATY DLA NAUCZYCIELI
 
W dniach od 5 do 7 marca 2015r., grupa uczniów skupiona wokół koła informatycznego w Gimnazjum nr 1 im. Księcia Mazowieckiego Siemowita IV w Gostyninie, tzw. „Drużyna Alice 3” wyjechała do Wrześni na Ogólnopolską Konferencję pt. „ Edukacja medialna i programowania w Cyfrowej Szkole”. Zaproszenie do udziału w konferencji było możliwe dzięki zaangażowaniu grupy 13 uczniów w zajęcia programowania w języku JAVA, które zostało zauważone i docenione przez głównego organizatora konferencji Dyrektora Samorządowej Szkoły Podstawowej nr 6 we Wrześni – Pana Dariusza Andrzejewskiego. Proces przygotowania uczniów do konferencji był długotrwały i wymagający od nich dużego zaangażowania. Utworzono harmonogramy prac z podziałem zadań związanych z wykonaniem prezentacji multimedialnych, przygotowaniem programu warsztatów oraz filmu promującego miasto Gostynin i działania naszych młodych, gostynińskich programistów. Nieoceniona przy powstaniu filmu okazała się pomoc Panów: Arkadiusza Paca i Tomasza Sarniaka, którzy zajęli się realizacją filmu i powstaniem do niego podkładu muzycznego. „Drużyna Alice 3” wystąpiła w koszulkach ufundowanych przez „Oracle Polska”, reprezentowanego przez Pana Bartłomieja Ryn. W dniu 5 marca 2015 r., o godzinie 1800, uczniowie - programiści  z Siemowita wraz z opiekunami: Panem Robertem Idzikowskim i Panem Robertem Pypkowskim odbyli we Wrzesińskim Ośrodku Kultury próbę generalną przed decydującym wystąpieniem, które zaplanowane zostało na dzień 7 marca 2015r.,w Gimnazjum nr 2 we Wrześni. 
Więcej…
 
« pierwszapoprzednia123456789następnaostatnia »

Strona 2 z 9

Galeria

  • LONDYN_6
  • TATRALANDIA_4
  • 11 LISTOPADA_3
  • 11 LISTOPADA_5
  • 11 LISTOPADA_1
  • TATRALANDIA_2
  • PARYŻ_8
  • ŚLUBOWANIE_7

Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.