KONKURS FOTOGRAFICZNY


W piątek 7 listopada 2014r. w siedzibie Starostwa Powiatowego w Gostyninie odbyło się wręczenie nagród w konkursie fotograficznym pt. „Przyroda gostynińska w obiektywie”. Po raz kolejny nagrodzona została nasza uczennica Paulina Dymon z klasy IIIc, która zajęła I miejsce tym razem za zdjęcie pt. „Przebudzenie”, nagrodą była konsola Xbox 360. Konkurs organizowany był przez Starostę Gostynińskiego we współpracy z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie. Gratulujemy!

 
POMAGAĆ TO RZECZ WIELKA...
 
Uczniowie naszej szkoły czynnie włączyli się do akcji charytatywnej na rzecz Paulinki i Czarka zainicjowanej przez p. A. Szulczewskiego i MOSiR Gostynin. Już w piątek 7 listopada odbyła się w szkole zbiórka pieniędzy połączona z degustacją ciast upieczonych przez rodziców uczniów a w sobotę po zakończeniu turnieju piłki nożnej na hali sportowej przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego wzięli udział w licytacji przedmiotów wystawionych na aukcję. Udało się wylicytowac piłkę z podpisami piłkarzy ręcznych Wisły Płock. Dodatkowo widząc zaangażowanie naszych uczniów p. K. Majchrzak wylicytowane przez siebie przedmioty również wręczył gimnazjalistom. Dochód z licytacji przekazano rodzicom Paulinki i Czarka. Cieszy fakt że uczniowie Gimnazjum nr1 nie przechodzą obojętnie obok potrzebujących i chętnie angażują się w pomoc innym.
W imieniu Samorządu Uczniowskiego dziękujemy wszystkim rodzicom którzy piekli ciasta.
 
 

WARSZTATY W OEIIZK

 

W dniu 3 listopada 2014r. grupa uczniów z klasy IIa, IIb i IIIa pod opieką P. Urszuli Karpińskiej, P. Marioli Lewandowskiej i P. Beaty Złotnik udała się do Warszawy. Głównym punktem wyjazdu były warsztaty z chemii i bioligii wspomagane komputerowo w Ośrodku Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerów. Uczniowie mieli możliwość zapoznać się z układami pomiarowymi CoachLa, z zestawem dostępnych układów pomiarowych i różnych czujników (temperatury, oświetlenia, dźwięku, ruchu, ciśnienia, pH, EKG, CO2). Pełni wrażeń po zajęciach wróciliśmy do domu.

 
HALLOWEEN
 
Piątek – 31 października przebiegał w naszym gimnazjum pod znakiem Halloween. Z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego i za zgodą dyrektora szkoły uczniowie którzy tego dnia przyszli do szkoły przebrani w nawiązaniu do święta Halloween byli zwolnieni z odpowiedzi ustnych. Na korytarzach pełno było przerażających zombie i strasznych  czarownic. Było wesoło zwłaszcza, że do zabawy przyłączyli się nauczyciele:) Zachęcamy do brania czynnego udziału w kolejnych imprezach i akcjach organizowanych przez Samorząd Szkolny.
 
 
STYPENDIUM DLA NASZYCH UCZNIÓW
 
W ramach Projektu systemowego "Regionalny program stypendialny dla uczniów szczególnie uzdolnionych" pięcioro uczniów naszego gimnazjum otrzymało stypendium Marszałka Województwa Mazowieckiego. Regionalny program stypendialny dla uczniów szczególnie uzdolnionych jest projektem systemowym Samorządu Województwa Mazowieckiego realizowanym przez Departament Edukacji Publicznej i Sportu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w Warszawie w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki 2007 - 2013 - Priorytet IX - Rozwój Wykształcenia i Kompetencji w Regionie, Działanie 9.1 Wyrównywanie szans edukacyjnych i zapewnienie wysokiej jakości usług edukacyjnych świadczonych w systemie oświaty, Poddziałanie 9.1.3. Pomoc stypendialna dla uczniów szczególnie uzdolnionych. Celem ogólnym projektu, jest wyrównywanie szans edukacyjnych uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych z obszaru Województwa Mazowieckiego poprzez pomoc stypendialną. 
Więcej…
 

 

CODE WEEK
 
W dniach 11-17 października miliony Europejczyków uczyły się programowania w różnych językach. Przedsięwzięciu temu patronowała Komisja Europejska. Jego  głównym celem było pokazanie mieszkańcom Europy, że nie jest to wiedza tajemna, a kodowania może uczyć się każdy. Dlatego do udziału w  wydarzeniach towarzyszących tygodniowi kodowania uczniowie Gimnazjum nr 1 im. Księcia Mazowieckiego Siemowita IV  zaprosili przedszkolaków i uczniów szkół podstawowych z terenu miasta Gostynina. Do udziału w warsztatach zgłosiło się aż dziewięćdziesięciu uczestników. Prowadzili je następujący uczniowie: Michał Bieliński, Michalina Durma, Michał Godlewski, Mikołaj Kieszkowski, Karolina Kuźnicka, Alicja Laskowska, Martyna Perlikowska, Jakub Szmydt, Adam Tyszenko, Weronika Zduńczyk.  Zarówno uczniowie szkół podstawowych, jak i przedszkolaki uczyli się podstaw programowania w języku Java przy pomocy programu Alice3.
Więcej…
 
ŚLUBOWANIE KLAS PIERWSZYCH
 
W dniu 16 października o godz. 17:00 w naszym Gimnazjum odbyło się ślubowanie klas pierwszych. Jest to uroczystość, w trakcie której uczniowie klas pierwszych w obecności Dyrekcji szkoły, Grona Pedagogicznego i swoich rodziców składają ślubowanie. Od tego momentu stają się pełnoprawnymi członkami społeczności uczniowskiej naszej szkoły. Podniosła atmosfera, oprawa artystyczna, tekst przysięgi nie pozwalają wymazać ze wspomnień tej jakże ważnej dla pierwszoklasistów uroczystości. To oni przez najbliższe trzy lata tworzyć będą wizerunek szkoły biorąc aktywny udział w życiu naszego gimnazjum, licznych konkursach i olimpiadach przedmiotowych, zawodach sportowych itp.. Ślubowanie zostało przygotowane przez wychowawców klas pierwszych - p. Małgorzatę Kozubską (kl. Ia), p. Marię Kołodziejską (kl. Ib), p. Katarzynę Lińską (kl. Ic) i p. Piotra Dutkiewicza (kl. Id). Autorką roty ślubowania jest p. Agnieszka Cichosz.
Więcej…
 
« pierwszapoprzednia123następnaostatnia »

Strona 2 z 3

Galeria

  • 11 LISTOPADA_4Nowy
  • LONDYN_4
  • TATRALANDIA_2
  • PRAGA_2
  • PARYŻ_9
  • CHORWACJA_5
  • 11 LISTOPADA_2Nowy
  • CHORWACJA_8

Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.