WIELKA ORKIESTRA ŚWIATECZNEJ POMOCY

 

W dniu 11 stycznia 2016 r. w naszej szkole wolontariusze 24. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy  przeszli po klasach dokonując zbiórki pieniędzy. Każdego roku szczegółowo określany jest cel finałowej zbiórki. W tym roku  po raz kolejny zbierano pieniądze dla pediatrii, wyposażając oddziały podstawowe, co umożliwi zakup sprzętu dla większej ilości szpitali, także tych małych oraz na rzecz geriatrii. Sukces Orkiestry jest sukcesem wszystkich, którzy chcą pomagać. Dziękujemy wszystkim darczyńcom za okazane wsparcie.

 

I MISTRZOSTWA SZACHOWE

 
Od września 2015 roku  w Gimnazjum nr 1 w Gostyninie zapoczątkowało swoją działalność kółko szachowe. Inicjatorami pomysłu nauki gry w szachy w szkole byli: nauczyciel geografii – Arkadiusz Szulczewski,  prezes klubu szachowego GostMat  Gostynin - Waldemar Dudziński oraz dyrektor szkoły – Robert Pypkowski. Po akceptacji pomysłu przez organ prowadzący i Burmistrza Miasta Gostynina, Pawła Kalinowskiego, zorganizowano cykliczne zajęcia koła, które odbywają się w wymiarze dwóch godzin w tygodniu a uczestniczy w nich około dwudziestu uczniów. Wiadomo powszechnie, że nauka gry w szachy sprzyja wszechstronnemu rozwojowi ucznia. Stwarza nieograniczone możliwości wykazania inicjatywy,  kształci wyobraźnię przestrzenną, ćwiczy pamięć, uwagę, koncentrację a przede wszystkim inicjuje sytuacje wymagające abstrakcyjnego i logicznego myślenia. Nauka gry w szachy wpływa również dodatnio na zwiększenie aktywności umysłowej ucznia oraz przyczynia się do rozwoju inteligencji. Szachy prócz tego zawierają wiele istotnych elementów wychowawczych. Kształcą te cechy charakteru, które prowadzą do zwycięstwa, nie tylko na zawodach sportowych, ale i w życiu. Korzyści płynące z nauczania gry w szachy na różnych etapach edukacyjnych docenia także Unia Europejska.
Więcej…
 

JASEŁKA

 

Więcej…
 
                                                                                Gostynin, 06 listopada 2015 r.
 
Szanowni Rodzice!
 
Od dnia 12 listopada 2015 roku rozpoczynamy w Gimnazjum nr 1 im. Księcia Mazowieckiego Siemowita IV w Gostyninie wdrażanie dziennika elektronicznego www.novo-szkola.pl.  Każdy rodzic otrzyma swój indywidualny login i hasło, które umożliwią wgląd w oceny i frekwencję Państwa dzieci. Obok ocen będą widniały średnie arytmetyczne, na które składają się wartości liczbowe przypisane ocenom z plusami i minusami, (np. 4+ = 4,5; 4- = 3,75). Powyższe wartości nie są uwzględniane w naszym Wewnątrzszkolnym Systemie Oceniania. W konsekwencji obliczone średnie nie mogą być podstawą do wystawienia ocen semestralnych. W związku z powyższym od dzisiaj rozpoczynamy debatę rodzice -nauczyciele wychowawcy, w wyniku której ustalimy odpowiednie wartości dla ocen z plusami i minusami oraz wagi (stopnie ważności) dla ocen z prac klasowych, kartkówek i innych form aktywności uczniowskiej.
                                                                 
       
                                                          Z poważaniem
                                                        Robert Pypkowski
                                                                       Dyrektor Gimnazjum nr 1
                                                                      im. Księcia Mazowieckiego
                                                                      Siemowita IV w Gostyninie
 
 
PRAWO W DOROSŁYM ŻYCIU
 
 Dnia 18 grudnia 2015 roku klasa III a zakończyła cykl spotkań z policjantem – Sylwestrem Markiewiczem. Dzielnicowy przedstawił nam aspekty działania prawa w życiu dorosłym. Otrzymaliśmy odpowiedzi na wszystkie nurtujące pytania, dotyczące prawa. Pan Markiewicz poinformował nas o zmianie prawa w zakresie kierowania motorowerem. Karta motorowerowa została wycofana z użytku. Aby jeździć ww. pojazdem po drogach publicznych, należy zdać egzamin na prawo jazdy kategorii AM. Następnie pan policjant  przedstawił nam konsekwencje czekające rodziców w przypadku łamania przez nas prawa do 17 roku życia. Ze spotkania wyciągnęliśmy wiele wniosków. Wszystko przebiegło w miłej atmosferze.
 
 
SPOTKANIE Z KULTURĄ - MUZYKA DZISIAJ
 
 Dnia 16 grudnia 2015r. klasy III a i II a pod opieką nauczycielek – Marii Antczak i Ewy Osmałek  -uczestniczyły w spotkaniu z muzykiem Maciejem Milczarkiem. Pan Maciej pokazywał nam, na czym polega dzisiejsza muzyka; najbardziej lubiana przez nastolatków. Mieliśmy okazję spróbować utworzyć muzykę na symulatorze syntezatora. Opowiedział nam, jakie filary ma współczesna muzyka. Przedstawił początki muzyki elektronicznej oraz wyjaśnił, czym jest postmodernizm, na który składa się muzyka elektroniczna, hip-hop i  oldies. Pokazał elementy przeniesione z muzyki lat 70 do muzyki obecnej, o których większość z nas nie wiedziała. Spotkanie upłynęło w miłej atmosferze i zobrazowało nam ukryty skrawek historii muzyki.
 
 
NAJLEPSI W KONKURSIE BOŻONARODZENIOWYM
 
We wtorek, 15 grudnia, w Zespole Szkół im. Marii Skłodowskiej-Curie przy ul. Kowalskiej odbył się konkurs plastyczno-językowy o tematyce bożonarodzeniowej. Uczniowie dziewięciu gimnazjów (łącznie 139 osób!) rywalizowali w dwóch grupach zajmujących się zwyczajami świątecznymi w krajach angielskiego (76 uczestników) i niemieckiego (63 uczestników) obszaru językowego. Konkurs podzielony był na dwa etapy – najpierw zadaniem uczniów było wykonanie pracy plastycznej w postaci bombki choinkowej, która oceniana była w drodze głosowania przez uczniów i nauczycieli Zespołu Szkół.  Następnie uczestnicy musieli wykazać się znajomością zwyczajów bożonarodzeniowych w krajach anglo- lub niemieckojęzycznych. W obu grupach sukcesy odnieśli nasi uczniowie. W części „angielskiej” wyróżnienie otrzymała Aleksandra Baranowska, natomiast w części „niemieckiej” gimnazjaliści z Siemowita zgarnęli prawie całą „pulę” – drugie miejsce zajęła Natalia Zagajewska, trzecia była Dominika Zielińska, a wyróżnienia otrzymały Wiktoria Gajewska i Weronika Albiniak. Gratulujemy i dalszych życzymy sukcesów!
 
 
« pierwszapoprzednia123456następnaostatnia »

Strona 2 z 6

Galeria

  • TATRALANDIA_1
  • DZIADY CZ.II_3
  • PARYŻ_8
  • PARYŻ_10
  • PARYŻ_1
  • CHORWACJA_10
  • TATRALANDIA_9
  • ŚLUBOWANIE_7

Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.