CZTERY PORY ROKU
 
 Dnia 13.05.2016r w Zespole Szkół w Nowym Duninowie  odbyło się rozstrzygnięcie IX edycji Powiatowego Konkursu Plastyczno-Literackiego pt. " Cztery Pory Roku".Celem konkursu było rozwijanie wyobraźni twórczej i ukazanie piękna ziemi ojczystej. Uczennica naszego Gimnazjum Klaudia Ciastek z klasy IIIa otrzymała wyróżnienie. Na konkurs wpłynęło 356 prac z 28 różnych szkół. 
 
 
OGÓLNOPOLSKI KONKURS
 
„Zjawiska optyczne wokół nas”
 
  Uczniowie naszego gimnazjum: Klaudia Ciastek, Hubert Adamczyk i  Damian Pietrzak z klasy IIIa oraz Dawid Dubielak z klasy Ia wzięli udział w Ogólnopolskim konkursie „Zjawiska optyczne wokół nas”. Celem konkursu było m.in. ukazanie piękna zjawisk optycznych w otaczającym nas środowisku bądź wyeksponowanie ich w samodzielnie przeprowadzonym eksperymencie. Na XIV Ogólnopolski konkurs fizyczno-fotograficzny „Zjawiska optyczne wokół nas” wpłynęło 678 zdjęć.  Nasi uczniowie wysłali zdjęcia z kategorii obserwacje. Dominowały zdjęcia ukazujące zjawisko odbicia światła i barwy nieba. Hubert Adamczyk został laureatem konkursu, natomiast Klaudia Ciastek otrzymała wyróżnienie.  Osoby, które uzyskały tytuł laureata, zostaną uhonorowane nagrodami rzeczowymi, natomiast osoby, które otrzymały wyróżnienia zostaną uhonorowane dyplomami. Opiekunem uczniów była p. Urszula Karpińska. Wystawa fotograficzna zdjęć nagrodzonych i wyróżnionych będzie zaprezentowana w Powiatowym Młodzieżowym Domu Kultury i Sportu w Wieluniu, a także podczas XXIII Zjazdu Polskiego Stowarzyszenia Nauczycieli Przedmiotów Przyrodniczych w Toruniu, we wrześniu 2016r.
 
 
III KONKURS PROGRAMOWANIA
 
Szesnastu uczniów Gimnazjum nr 1 w Gostyninie działających w kole informatycznym pt. „Drużyna Alice3” wyjechała w piątek 3 czerwca 2016 r. do Europejskiego Centrum Artystycznego w Sannikach  na III Szkolny Konkurs Programowania w Alice 3. Po przyjeździe uczniowie rozstawili swoje laptopy w Sali konferencyjnej, otrzymali 3 zadania i przystąpili do ich rozwiazywania, mieli na to 180 minut. Po tym czasie swój wykład pt. „ Czy warto studiować informatykę” poprowadził Pan Piotr Kosiński z firmy Agito.pl, w którym przekazał uczniom swoją wiedzę na temat zawodu programisty  i rynku pracy z nim związanym oraz pochwalił uczniów za ich udział w tak ciekawym przedsięwzięciu jakim jest konkurs programowania. Po wykładzie, każdy uczeń otrzymałksiążkę pt. „ Programowanie w języku C”, którą ufundowała firma Agito.pl. 
Więcej…
 
I MIEJSCE W KONKURSIE "SAVOIR - VIVRE.
 
ZNAM I STOSUJĘ
 
24 maja 2016r. na gostynińskim Zamku odbył się konkurs zorganizowany przez Szkołę Podstawową nr 3 w Gostyninie „Savoir – vivre. Znam i stosuję”. Tematem przewodnim konkursu była „Tolerancja” a uczestnicy musieli wykazać się znajomością zasad savoir – vivre w szkole, a w szczególności podczas pobytu w stołówce szkolnej, w szatni, podczas przerw oraz na wycieczce do kina, teatru i lasu. Konkurs miał za zadanie uświadomienie młodzieży celowości właściwych zachowań między ludźmi oraz współpracy w grupie. Ponadto miał on przybliżyć pojęcie „bycia kulturalnym” oraz zwrócić uwagę na stosowanie zwrotów grzecznościowych w odpowiedniej sytuacji.  Uczennice z Gimnazjum nr 1 pod opieką pań Anny Pakulskiej i Katarzyny Lińskiej -   Natalia Zagajewska (kl. Ic) i Natalia Grochal (kl. Ia),  zajęły I miejsce wykazując się znajomością zasad dobrego wychowania.
Więcej…
 
PAMIĘĆ O ŻOŁNIERZACH WYKLĘTYCH
 
Żołnierze wyklęci to ostatnimi czasy temat coraz częściej  spotykany i poruszany w różnorakich mediach. Określa się nimi ludzi należących do oporu zbrojnego i konspiracyjnego wymierzonego w struktury kształtowanej władzy komunistycznej w pierwszych latach po II wojnie światowej.  Nasza szkoła od dwóch lat włącza się w ogólnopolskie obchody Święta Żołnierzy Wyklętych przypadające 1 marca. W tym roku na terenie Gostynina odbyły się dwa konkursy wiedzy na ten temat. W obydwu wzięliśmy udział. Pierwszy odbył się właśnie 1 marca i był organizowany przez Forum Młodych Prawa i Sprawiedliwości i dotyczył historii rotmistrza Witolda Pileckiego. Uczestniczyło w nim udział wiele reprezentacji okolicznych szkół, m.in. z Teodorowa, Emilianowa, Pacyny i Białotarska. Wszystkich drużyn gimnazjalnych było 12.  Gimnazjum nr 1 przygotowało aż 7 drużyn. Trzy z nich przeszły do finału. W ostatecznej rozgrywce jedna z naszych drużyn zajęła II miejsce. W jej skład wchodzili: Wiktoria Gajewska, Klaudia Ciastek i Maciej Markiewicz z III a. O zaciętości rozgrywek niech świadczy choćby jedno z pytań finałowych, które dotyczyło znajomości możliwie największej liczby pseudonimów konspiracyjnych W. Pileckiego.
Więcej…
 
Uczniowie Gimnazjum nr 1 w Uniejowie, Kaliszu,
 
Dusznikach Zdroju, Adrspach i Wrocławiu
 
W dniach 18, 19 i 20 maja 2016 roku odbyła się wycieczka do Czech. Około 7.30 wyruszyliśmy spod szkoły. Po godzinie jazdy zatrzymaliśmy się w Uniejowie, aby zażyć gorącej kąpieli w wodach termalnych.  Korzystaliśmy z trzech basenów – krytych oraz otwartych  - wypełnionych leczniczą solanką termalną. Zarówno chłopcom jak i dziewczynkom spodobały się masaże i zjeżdżalnie wodne. Wypoczęci i gotowi do dalszej drogi wsiedliśmy do autobusu. Naszym kolejnym przystankiem był Stary Rynek Kalisza. Oglądaliśmy wielki ratusz oraz stare kamieniczki zgromadzone wokół niego. Po skończonym zwiedzaniu ponownie udaliśmy się w podróż – tym razem do naszej bazy noclegowej, która znajdowała się w uzdrowisku Duszniki Zdrój. Następnego dnia przyszedł czas na główną atrakcję wycieczki – Skalne Miasto Adrspach w Czechach. Podczas niedługiej podróży towarzyszyła nam pani przewodnik, która opowiadała nam o obiektach znajdujących się za naszymi oknami. Mówiła o atrakcjach w Polsce jak i o tych po stronie czeskiej. Kiedy dotarliśmy do Adrspach naszym oczom ukazały się olbrzymie skały. Niezwłocznie udaliśmy się w wędrówkę. Podziwialiśmy piękno przyrody, robiliśmy zdjęcia, słuchaliśmy o historii danego miejsca, a nawet sami odkrywaliśmy nowe kształty skał.
Więcej…
 
XII EDYCJA KONKURSU POEZJI ANGIELSKIEJ
 
Utwory poetyckie często kształtują naszą  wrażliwość moralną czyli  zdolność odróżniania zachowań, które krzywdzą od tych, które służą dobru człowieka. Pomagają w zrozumieniu samego siebie jak i drugiej osoby.  Zwracają uwagę na takie  wartości duchowe  jak: miłość, prawda czy odpowiedzialność. Twórczość poetycka rozwija sferę emocjonalną człowieka, wyzwala  ekspresję i wyobraźnię  oraz otwiera umysł na interpretację świata. 12 maja uczniowie naszego gimnazjum po raz kolejny wzięli już udział w Szkolnym Konkursie Poezji Angielskiej.  Zaprezentowali  oni utwory o tematyce poważnej , refleksyjnej  oraz humorystycznej.
Wyniki tegorocznej edycji przedstawiają się następująco:
 
I miejsce  – Weronika Seweryniak kl IIIC 
II miejsce  – Aleksandra Baranowska kl IIIB
III miejsce – Luiza Penkul  kl IIB
 
Wyróżnienia:
Karolina Kiełbasa  kl  IIB
Oliwia Wiankowska  kl  IIB
Weronika Justyńska  kl  IIIB 
Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za udział w konkursie.
Więcej…
 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 2 z 12

Galeria

  • PARYŻ_4
  • DZIADY CZ.II_4
  • TATRALANDIA_4
  • TATRALANDIA_7
  • CHORWACJA_3
  • ŚLUBOWANIE_5
  • PRAGA_10
  • TATRALANDIA_1

Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.