POWIATOWY KONKURS PIĘKNEGO CZYTANIA 
 
Kolejna - VII edycja konkursu powiatowego,  pod hasłem „Czytam, bo lubię”, w  bibliotece  Gimnazjum nr 1 im. Księcia Mazowieckiego Siemowita IV  w Gostyninie wyłoniła nowe talenty lektorskie ze szkół podstawowych w mieście i powiecie. 
Na podium stanęli kolejno:
I miejsce – Milena Truskolawska z SP nr 1 w Gostyninie
II miejsce – Justyna Toruniewska z SP w Solcu
III miejsce – Adrian Wiśniewski z SP w Solcu
Wyróżnienie zdobyła Weronika Łuczak z SP nr 3 w Gostyninie
 
Pamiętajcie: Czytanie tym dla umysłu, czym gimnastyka dla ciała. 
Gratulujemy odwagi w prezentowaniu i swobodnym interpretowaniu dzieł literackich, zarówno liryki jak i epiki! Pamiętajcie, że dla twórcy najważniejszy jest odbiorca dzieła, dla słuchaczy-dykcja, intonacja, tempo i płynność czytania.          
Życzymy sukcesów w pracy nad stylem i ogólnym wyrazem artystycznym  w prezentacji literatury.
 
 
LATAJĄCE ROBOTY
 
2 czerwca 2015r. grupa uczniów ze szkolnego koła informatycznego „Alice3” Gimnazjum nr 1 w Gostyninie wraz z uczniami Gimnazjum w Szczawinie Kościelnym odwiedziła siedzibę Oracle Polska oraz Politechnikę Warszawską. Podczas pierwszej części uczestnicy wycieczki mieli możliwość uczestniczenia w prezentacji na następujące tematy: praca w korporacji, współczesne zastosowania komputerów i aplikacji opartych na bazach danych. Spotkanie prowadzili pracownicy Oracle Polska tj.  Pan Marek Sokołowski i Pan Grzegorz Dobiesz, którzy zachęcali uczniów do dalszej systematycznej pracy przy nauce programowania w języku JAVA. Wszyscy uczestnicy wycieczki zrobili sobie pamiątkowe zdjęcie przy tablicy Stars Engineered Systems, która prezentuje najważniejszych klientów firmy. 
Więcej…
 
KONKURS PLASTYCZNY    
 
Uczniowie ze  szkół  powiatu gostynińskiego w tym naszego gimnazjum wzięli udział w konkursie plastycznym pt. „Bezpieczeństwo i rozwaga- tego od Ciebie każdy wymaga”.  W Starostwie Powiatowym w Gostyninie odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie eliminacji powiatowych. 
Na konkurs przesłano 45 prac w czterech grupach wiekowych:
I grupa- uczniowie klas 1-3 szkół podstawowych
II grupa- uczniowie klas 4-6 szkół podstawowych
III grupa – uczniowie gimnazjów
IV grupa- uczniowie i wychowankowie specjalnych ośrodków szkolno- wychowawczych, świetlic terapeutycznych 
    Dwie uczennice z naszej szkoły zajęły czołowe miejsca :
1 miejsce- WIKTORIA GAJEWSKA
2 miejsce- WERONIKA SEWERYNIAK
    Prace nagrodzone w swoich kategoriach wiekowych zostaną przesłane do Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Warszawie, gdzie wezmą udział w eliminacjach wojewódzkich. Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
 
 
 
NASI UCZNIOWIE  NA WYCIECZCE W BERLINIE
 
19 maja bieżącego roku wraz z opiekunami, p. Mariolą Lewandowską, p. Małgorzatą Durmą, p. Urszulą Karpińską, p. Katarzyną Lińską, wybraliśmy się na wycieczkę, gdzie główną atrakcją było zwiedzanie Berlina. Po drodze mieliśmy możliwość zagoszczenia w parku miniatur w Pobiedziskach, gdzie przyglądaliśmy się słynnym budynkom z okolic Poznania w "pomniejszeniu". Porę obiadową spędziliśmy w Poznaniu, gdzie przyjrzeliśmy się pięknemu rynkowi, pełnemu zabytkowych, kolorowych kamienic. Wszyscy zwróciliśmy uwagę na trzy fontanny znajdujące się na Rynku, które są współczesnymi dziełami poznańskich artystów:  Mariana Koniecznego —fontanna Apollina, Marcina Sobczaka —fontanna Neptuna i Rafała Nowaka —fontanna Marsa. Po długiej podróży dotarliśmy do Słubic, a tam znajdowała się nasza baza noclegowa. Drugiego dnia wycieczki udaliśmy się do Berlina. Tam, odbywając długi spacer, podziwialiśmy uroki starego miasta. Poznaliśmy historie związane z zabytkowymi budynkami, Bramą Brandenburską, Reichstagiem,  Fragmentami Muru Berlińskiego, Katedrą Berlińską i  Ratuszem.
Więcej…
 
DRUŻYNA ALICE NA ŁAMACH PRESTIŻOWEGO PISMA
 
 Kilka dni temu, uczniowie z drużyny Alice mieli możliwość przeczytania niezwykłego artykułu pt. "Programowanie w Cyfrowej Szkole". W kwartalniku  "IT w edukacji" zobaczyli swoje zdjęcie, na którym oglądali drukowanie w technologii 3D. Ten magazyn to prestiżowa gazeta, w której opisywane są liczne ciekawostki na temat technologii oraz nowatorskich rozwiązań. Po przeczytaniu pisma, okazało się, że opisuje ono konferencję we Wrześni, na której pojawili się przedstawiciele naszej szkoły. Prezentowali oni swoje umiejętności w programowaniu i opowiadali o kilku latach swojej ciężkiej pracy. Uczniowie czytając artykuł, byli niezmiernie zadowoleni ze swojego osiągnięcia. Po wielu miesiącach nauki programowania, liczne spotkania ze znanymi osobowościami, przynoszą im ogromną radość. 
 
 
 
 

KONKURS POEZJI BRYTYJSKIEJ

 
Poezja w życiu człowieka spełnia dużą rolę. Pozwala Nam poszerzać horyzonty w postrzeganiu świata, uwrażliwia nas na piękno, a także uczy kreatywności. Dzięki wierszom możemy się wiele nauczyć. Mają one funkcję dydaktyczną, a ich morały mogą być dobrą wskazówką w życiu każdego z nas. Konkursy językowe bardzo poszerzają naszą wiedzę w zakresie znajomości języka angielskiego. Ucząc się wierszy, nie tylko poznajemy angielskich poetów, obcą kulturę i obyczaje, ale także:
•poszerzamy zakres naszego słownictwa
•ćwiczymy wymowę poszczególnych słówek
•uczymy się angielskiej gramatyki 
•lepiej rozumiemy tekst, który czytamy
•trenujemy naszą pamięć
• „zdrowo” rywalizujemy między sobą podczas konkursu
•wprowadzamy walory artystyczne 
 
Więcej…
 
SUKCES MAĆKA CHYBICKIEGO
 
Tydzień temu poznaliśmy wyniki Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 972-1514. Od Cedyni do Orszy”. W tym roku przypada dwudziesta edycja tego znanego i prestiżowego konkursu, który corocznie przyciąga tysiące młodych uczniów. Jego tematyka dotyczy ogólnie znajomości losów dziejów Polski na tle szeroko rozumianej wojskowości i sztuki militarnej. Nie oznacza to, że zagadnienia testowe nie dotyczą problemów politycznych, społecznych czy kulturalnych. Konkurs jest wieloetapowy: poprzez eliminacje szkolne, następnie rejonowe aż do wojewódzkich. Z każdym etapem pytania są coraz bardziej zawężane do szczegółowej wiedzy militarnej z dziejów Polski. Konkurs jest naprawdę trudny. Trzeba wykazać się znajomością map, ikonografii historycznej, architektury wojskowej, literatury historycznej, malarstwa batalistycznego, genealogii polskich władców, znajomością życia polskich wodzów czy też rodzajami broni i ich poszczególnymi częściami.
Więcej…
 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 2 z 11

Galeria

  • CHORWACJA_3
  • PRAGA_4
  • PARYŻ_4
  • PRAGA_8
  • PARYŻ_2
  • CHORWACJA_8
  • TATRALANDIA_10
  • CHORWACJA_10

Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.