NASI PIŁKARZE W LIDZE MAZOWIECKIEJ


Juniorzy młodsi Mazura Gostynin ponownie awansowali do I Ligi Mazowieckiej wygrywając wszystkie osiem spotkań i strzelając rywalom siedemdziesiąt bramek. Ogromny wkład w sukces mieli uczniowie z klas sportowych z Gimnazjum nr 1 imienia Księcia Mazowieckiego Siemowita IV.  Barwy Mazura reprezentowali następujący uczniowie G1: Eryk Przybylski, Mateusz Ostrowski, Jan Kostkiewicz, Adam Kowalów, Norbert Różycki, Patryk Szczepański, Dawid Domański, Dominik Staniszewski, Dariusz Demitrow, Konrad Bartosiewicz, Michał Węglewski, Paweł Znyk, Jakub Stachowski Pamiątkowe medale za awans wręczył młodym piłkarzom między innymi dyrektor gimnazjum Robert Pypkowski. Trenerem zespołu jest nauczyciel G1, a zarazem wychowawca klasy sportowej o profilu piłkarskim Arkadiusz Szulczewski. Tradycją i chlubą Gimnazjum nr 1 są właśnie klasy sportowe. W kolejnym roku szkolnym 2016/2017 dyrekcja szkoły planuję utworzenie następnej klasy sportowej o profilu piłkarskim.

 
 PUCHAR DLA DRUŻYNY DZIEWCZĄT
 
W dniu 17 listopada 2015 odbyły się Mistrzostwa Powiatu w piłce halowej dziewcząt Szkół gimnazjalnych. W zawodach udział wzięło sześć szkół. I faza grupowa turnieju, w systemie " każdy z każdym" wyłoniła 4 najlepsze drużyny: Emilianów i Gimnazjum nr 2 z grupy A oraz Gimnazjum nr 1 i Lucień z grupy B. II faza to system pucharowy, który wykreował finalistów. Drużyna dziewcząt naszego Gimnazjum po zaciętych pojedynkach uplasowała się na wysokim III miejscu zdobywając puchar dla szkoły. GRATULUJEMY!  
 
 
 
SPRAWOZDANIE Z XII MISTRZOSTW W PŁYWANIU
 
Dnia 10 LISTOPADA 2015 roku na pływalni Miejskiego Ośrodka Sportów Wodnych i Zimowych w Gostyninie odbyły się XII MISTRZOSTWA GIMNAZJUM NR 1 im. Księcia Mazowieckiego  Siemowita IV w Gostyninie w pływaniu.   Jak zawsze, dziewczęta  i chłopcy rywalizowali na dystansie  50 metrów stylem dowolnym.               
 
Zawody chłopców odbyły się w trzech kategoriach wiekowych:
I kategoria – uczniowie klas I (rocznik 2002)
II kategoria – uczniowie klas II (rocznik 2001)
III kategoria – uczniowie klas III (rocznik 2000)
 
Dziewczęta rywalizowały również  w trzech kategoriach:
I kategoria – uczennice klas I (rocznik 2002)
II kategoria – uczennice klas II (rocznik 2001)
III kategoria – uczennice klas III (rocznik 2000)
 
Zawodnicy pływali seriami na czas. Kolejność miejsc ustalono wg. uzyskanych czasów. Uczniowie, którzy zajęli  trzy pierwsze miejsca w poszczególnych kategoriach otrzymali medale, a pamiątkowe dyplomy zostaną wręczone podczas apelu podsumowującego I semestr nauki. 
Wyniki POBIERZ
 
 

KOŁO SZACHOWE


Od września bieżącego roku szkolnego w naszym gimnazjum działa kółko szachowe. Inicjatorami pomysłu nauki gry w szachy w szkole był dyrektor Robert Pypkowski oraz prezes klubu szachowego GostMat Gostynin Waldemar Dudziński i nauczyciel G1 Arkadiusz Szulczewski, który również prowadzi koło. Zajęcia odbywają się w wymiarze dwóch godzin w tygodniu. Cieszą się one dużą zainteresowaniem, na koło uczęszcza około dwudziestu uczniów. Nauka gry w szachy sprzyja wszechstronnemu rozwojowi ucznia. Stwarza nieograniczone możliwości wykazania inicjatywy,  kształci wyobraźnię przestrzenną, ćwiczy pamięć, uwagę, koncentrację a przede wszystkim inicjuje sytuację wymagające abstrakcyjnego i logicznego myślenia. Nauka gry w szachy wpływa dodatnio na zwiększenie aktywności umysłowej ucznia, przyczynia się do rozwoju inteligencji. Szachy zawierają wiele elementów wychowawczych. Kształcą te cechy charakteru, które prowadzą do zwycięstwa nie tylko na zawodach sportowych ale i w życiu. Oprócz zabawy i nauki planowana jest również rywalizacja. Na początku grudnia w  Naszym gimnazjum odbędzie się pierwszy otwarty turniej szachowy dla uczniów zarówno szkół podstawowych jak i gimnazjów.

 

BADAWCZY REAKTOR JĄDROWY MARIA


Dnia 3 listopada 2015 wyruszyliśmy na wycieczkę do Narodowego Centrum Badań Jądrowych w Otwocku. Uczniowie obejrzeli reaktor jądrowy Maria i zapoznali się z jego budową podczas wykładu. Badawczy reaktor jądrowy „Maria” jest obecnie jedynym w Polsce działającym reaktorem jądrowym. Jego moc wynosi 30 MW. Jego budowę rozpoczęto w czerwcu 1970 r., a uruchomiony został w grudniu 1974 w ówczesnym Instytucie Badań Jądrowych (IBJ). Jest to reaktor doświadczalno-produkcyjny używany m.in. do produkcji radioizotopów dla medycyny. Budowane są w nim podsystemy największych akceleratorów na świecie oraz sami produkują akceleratory dla medycyny, przemysłu i nauki. Opracowane są nowe radiofarmaceutyki i Instytut jest ich producentem - jednym z wiodących w świecie. Produkowana jest także specjalistyczna aparatura i wyposażenie medyczne. Wykonywane są podzespoły na potrzeby misji kosmicznych. Uczniowie wrócili pełni wrażeń, każdy otrzymał drobny upominek. Opiekunami wycieczki były panie: Urszula Karpińska, Mariola Lewandowska i Beata Złotnik.

 
NASI UCZNIOWIE W TEATRZE BUFFO 
 
29 października pojechaliśmy do Warszawy.Na początku mieliśmy okazję podziwiać m.in. Park Saski, Pałac Prezydencki, Starówkę, Zamek Królewski oraz Pomnik Małego Powstańca.Około godziny 16.00 przybyliśmy do Teatru Studio Buffo, żeby obejrzeć cudowny musical w reżyserii Janusza Józefowicza pt. „Metro”. Jest to opowieść o grupie młodych wykonawców, którzy wyjeżdżają za marzeniami, a każda wyśpiewana nuta, każdy wytańczony takt jest tych marzeń spełnieniem. Uliczni grajkowie, śpiewacy i tancerze wystawiają na podziemnych peronach metra spektakl dla pasażerów. Jego twórcą i animatorem jest Jan, dla którego metro jest domem. Spektakl budzi sensację, a młodzi artyści otrzymują propozycję pracy w komercyjnym teatrze. To opowieść o marzeniach i rozczarowaniach, o pasji i zdradzie, o młodzieńczych ideałach i władzy pieniądza, a przede wszystkim to historia romantycznej miłości.Po niesamowitym przedstawieniu, pełni emocji nieoczekiwanie spotkaliśmy w Restauracji Buffo artystów, których mogliśmy przed chwilą oglądać na scenie.
Więcej…
 
SPOTKANIE ZE SZTUKĄ "TEATRALNE POTYCZKI"  
 
Dnia 23.10.2015 roku uczniowie naszego Gimnazjum pod opieką  pań-  Bogumiły Wasiak  i Marii Antczak - uczestniczyli w przedstawieniu w Centrum Kultury  w Gostyninie. Widowisko przygotował  Narodowy Teatr Edukacji z Wrocławia. W  spektaklu pod tytułem „Teatralne potyczki” strukturę dramatyczną porządkuje znany zabieg „teatru w teatrze”. Rzecz dzieje się współcześnie, w jednym z większych miast, gdzie zespół aktorski przygotowuje się do kolejnej premiery- „Hamleta”. Podczas gorączkowej próby generalnej pojawia się wiadomość o bliskiej wizycie słynnego reżysera poszukującego nowych twarzy. Przed aktorami otwiera się szansa zrobienia kariery. Wielkie nadzieje mieszają się z szarą rzeczywistością. Akcja sztuki toczy się w dwóch planach: na scenie i w garderobie i przedstawia wyraziście zarysowane charaktery. Spektakl- wykorzystując znane motywy literackie, rekwizyty, kostiumy i fachowe nazewnictwo- daje możliwość pokazania młodemu widzowi ważniejszych konwencji teatralnych. Jednocześnie odsłania kulisy teatru, przygotowania i próby spektaklu, warunki pracy aktorów oraz wpisane w tę profesję emocje. Zachęcamy  do takich spotkań z kulturą.
 
 
« pierwszapoprzednia1234następnaostatnia »

Strona 2 z 4

Galeria

  • LONDYN_10
  • CHORWACJA_7
  • TATRALANDIA_5
  • EUROPEJSKI TYDZIEŃ KODOWANIA_6
  • EUROPEJSKI TYDZIEŃ KODOWANIA_9
  • PRAGA_2
  • LONDYN_6
  • EUROPEJSKI TYDZIEŃ KODOWANIA_3

Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.