ZWYCIĘSTWO W LIDZE LEKKOATLETYCZNEJ

Ogromnym sukcesem zakończył się udział naszych uczniów w Powiatowej Lidze Lekkoatletycznej. Poza licznymi sukcesami indywidualnymi, drużynowo reprezentacja chłopców po raz trzeci z rzędu zajęła I miejsce a drużyna dziewcząt uplasowała się na wysokim II miejscu. Gratulujemy.
Indywidualnie:
DZIEWCZĘTA – 61 uczestniczek
100 m.
3. Agata Siemińska - G1 - 14.63
400 m.
3. Nikola Ormińska –G1 - 1.17.13
6. Aleksandra Kieszkowska –G1 - 1.23.35
800 m.
1. Zuzanna Moczydłowska –G1 - 2.52.49 min
3. Natalia Kowalczyk –G1 - 2.59.64
5. Emilia Zagajewska –G1 - 3.03.89                               
Skok w dal
4. Magdalena Antczak – G1 - 3.87
Pchnięcie kulą /3 kg/
3. Karina Ciechomska –G1 - 8.22
5. Weronika Albiniak –G1 - 7.89
6. Katarzyna Zapałowska –G1 - 7.54
Więcej…
 
WYCIECZKA DO ŁODZI
 
Dnia 18 maja 2017 roku odbyła się wycieczka do Łodzi, zorganizowana przez p. Agnieszkę Cichosz, p. Małgorzatę Kozubską oraz p. Marię Kołodziejską . Uczestnikami byli uczniowie klas Ib, IIc oraz IIIa. O godzinie 8:30 zebraliśmy się pod szkołą. Na miejsce dotarliśmy około godziny 11. Pierwszym punktem wycieczki było Planetarium EC1, które mieści się w budynkach starej elektrowni. Obejrzeliśmy tam dwa pokazy.  Pierwszy materiał o Gwiazdozbiorach wiosennego nieba, gdzie omówione zostały gwiazdozbiory widoczne wiosną, po zachodzie słońca. Oprócz tego pokazane były mgławice, gwiazdy i galaktyki. Gdy prezentacja zakończyła się, uruchomiono film pt. " Czarne Dziury", dzięki któremu dowiedzieliśmy się jak powstają, gdzie się znajdują i jak wpływają na Wszechświat.  Z elektrowni udaliśmy się na Dworzec Łódź Fabryczna, który powstał w 1866 roku z inicjatywy Karola Scheiblera. W latach 2011-2016 zamknięto go i zaczęto przebudowywać. Aktualnie dworzec jest jednym z najnowocześniejszych w Europie i trzecim pod względem wielkości. Mieliśmy okazję do przejścia się po budynku i poznania jego historii.  Następnie powróciliśmy do autobusu. Udaliśmy się do galerii Port Łódź, w której mieliśmy czas wolny. Gdy wszyscy zebraliśmy się z powrotem, poszliśmy na wystawę Body Worlds & The Cycle of Life. Jest to najchętniej odwiedzana ekspozycja na świecie. Opowiada o cudzie, złożoności i kruchości ludzkiego ciała.  Pokazane jest tam ponad 150 okazów prawdziwych ludzkich ciał i ich fragmentów. Około godziny 18 byliśmy już w Gostyninie. Uważam, że ta wycieczka była bardzo pouczająca i ciekawa. Pozwoliła nam ona obcować z nauką i dowiedzieć się nowych rzeczy z zakresu astronomii i anatomii. Będziemy ją wspominać jeszcze przez długi czas. 
 
 
 KONKURS Z FIZYKI

12 maja 2017r. w Gimnazjum nr 1 im. Księcia Mazowieckiego Siemowita IV, odbył się "Konkurs na najlepsze doświadczenie z fizyki". Udział wzięli uczniowie klas pierwszych i drugich. Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwała p. Beata Leonarcik, a uczestników oceniali:  Jakub Szulczewski z klasy IIIb, Wiktor Rembowski z klasy IIb, Marcelina Durma z klasy Ib oraz p. Beata Leonracik. Konkurs rozpoczął się o godzinie 8:00. Uczniowie mieli za zadanie przedstawić najciekawsze i najbardziej efektowne doświadczenie fizyczne. Wszystkie doświadczenia były niezwykłe, ale jury wyłoniło tylko jedną, najlepszą grupę w składzie Olaf Cichosz oraz Dawid Tyszkiewicz. Drugie miejsce zajęły Anna Golus i Natalia Kowalczyk, a trzecie Katarzyna Zapałowska, Zuzanna Leonarcik i Klaudia Frydrych. Konkurs przebiegł w miłej atmosferze. Uczniowie przekonali się o tym, że fizyka to nie tylko wzory i twierdzenia, ale także dobra zabawa. Był to świetnie spędzony czas i przyjemna nauka zjawisk fizycznych. 
 
Organizatorzy uczennice klasy Ib:
Marcelina Durma, 
Aleksandra Kieszkowska
Więcej…
 
NASI UCZNIOWIE ZWYCIĘZCAMI BIEGÓW TERENOWYCH

W rozgrywanych na stadionie biegach terenowych w kategorii szkół gimnazjalnych wśród dziewcząt  zwyciężyła Natalia Kowalczyk z kl. Ib a wśród chłopców Kacper Wypłosz z kl. II a. Wysokie miejsca miejsca zajęli także: 
Dziewczęta:
3 miejsce Zuzanna Moczydłowska z IIc
4 miejsce Emilia Zagajewska z Ib
5 miejsce Nikola Ormińska z IIc
Chłopcy:
3 miejsce Norbert Zarębski z kl. IIa
5 miejsce Dawid Tyszkiewicz z kl. IIb
6 miejsce Hubert Gęsiarz z kl. IIc
Wszystkim uczniom biorącym udział w biegach gratulujemy.
Więcej…
 
 AWANS OLAFA CICHOSZA DO ELIMINACJI MAZOWIECKICH OTWP
 
12 kwietnia w siedzibie Państwowej Straży Pożarnej w Gostyninie odbyły się eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej powiatu gostynińskiego. Konkurs skladał się z dwóch części,  w I etapie uczestnicy zmierzyli się z testem, w którym bardzo dobrze spisał się nasz Olaf Cichosz i przeszedł do części ustnej. Ostatecznie zajął I miejsce w swojej grupie wiekowej i tym samym awansował do eliminacji wojewódzkich, które odbędą się w dniu 29 kwietnia w Pionkach w powiecie radomskim.
Zdobywcy pierwszych miejsc otrzymali tablety oraz dyplomy.
Gratulujemy i czekamy na dalszy sukces Olafa!
 
 
 MISTRZOWIE I MISTRZYNIE POWIATU W PŁYWANIU
 
Po raz kolejny na pływalni miejskiej odbyły się Mistrzostwa Powiatu w pływaniu szkół gimnazjalnych. Miło na m poinformować, że zarówno w kategorii dziewcząt jak i chłopców drużynowo zwycięstwo odniosły reprezentacje naszej szkoły. Wszystkim gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów. 
Indywidualne wyniki: 
Więcej…
 
 I MIEJSCE DLA OLAFA CICHOSZA W OTWP
 
W dniu 07.04.2017r. w naszej szkole odbyły się eliminacje miejsko-gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej (OTWP) pod hasłem "Młodzież Zapobiega Pożarom". Uczestnikami turnieju były dzieci i młodzież z terenu naszego miasta oraz gminy Gostynin. Eliminacje odbyły się w trzech grupach wiekowych: uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Turniej przeprowadzono w formie pisemnej. W drugiej grupie wiekowej I MIEJSCE zdobył nasz uczeń Olaf Cichosz z klasy IIb oraz II MIEJSCE nasza uczennica Natalia Korytkowska z klasy Ia. Uczestnicy OTWP uhonorowani zostali dyplomami oraznagrodami.
Gratulujemy!
 
 
« pierwszapoprzednia123456789następnaostatnia »

Strona 2 z 9

Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.