DZIEWCZĘTA NAJLEPSZE W POWIECIE
 
KAROLINA ŻÓŁTOWSKA I MAGDALENA KOŁODZIEJSKA – uczennice Gimnazjum nr 1 w Gostyninie po raz trzeci z rzędu wygrały zawody w drużynowym tenisie stołowym dziewcząt rozgrywanym 4 grudnia w SP 3 w Gostyninie. Gratulujemy i życzymy powodzenia w etapie rejonowym.
 
 
GODZINA KODOWANIA 2014
 
Uczniowie Gimnazjum nr 1 w Gostyninie kolejny raz przystąpią do akcji Godzina Kodowania 2014. Godzina Kodowania jest międzynarodową akcją organizowaną przez fundację Code.org której celem jest zachęcenia dzieci i dorosłych do spędzenia co najmniej jednej godziny w tygodniu od 8 do 14 grudnia tego roku na nauce kodowania. Dlaczego warto spróbować kodowania, choćby przez godzinę? Komputery stają się coraz bardziej niezastąpione w codziennym życiu i warto po prostu poznać i zrozumieć, nawet na prostych przykładach, ich możliwości. Jest bardzo prawdopodobne że dzisiejsi uczniowie właśnie z tych narzędzi będą korzystać w dorosłym życiu. Dość dawno komputer przestał być miejscem, na którym działa edytor lub arkusz kalkulacyjny a stał się platformą na której można realizować różnorakie projekty: graficzne, muzyczne, reklamowe, analizować sprzedaż, sterować urządzeniami, procesami produkcyjnymi, robotami, wreszcie – last, but not least, wykonywać skomplikowane obliczenia i symulacje. Kodowanie to możliwość rozwiązywania różnych łamigłówek oraz prostych zadań programistycznych, które można rozwiązywać z poziomu przeglądarki internetowej będąc w szkole, w domu lub w dowolnym innym miejscu, gdzie jest dostęp do Internetu z komputera lub urządzenia mobilnego. Zachęcamy do przyłączenia się do tej akcji.

Linki do programu: http://code.org

http://godzinakodowania.pl/

http://edu.rsei.umk.pl/godzinakodowania/

 
 
 KONKURS SZYBKIEGO CZYTANIA 
 
Każdy z Was może zapoznać się z reportażami
Doroty Terakowskiej.
Po przeczytaniu, swoją refleksję oddaj jak najszybciej  do Biblioteki Szkolnej. Zyskujesz punkty nie tylko za wypowiedź, ale za czas przyniesienia pracy!
Czas trwania konkursu od 24. XI do 19.01.2015 r.
ZAPRASZAMY
REGULAMINPOBIERZ
 
 
 
OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ PRAW DZIECKA
 
20 listopada, po raz pierwszy w naszej szkole, obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka, który był również 25 rocznicą uchwalenia Konwencji o Prawach Dziecka. Z tej okazji podjęliśmy wiele ciekawych inicjatyw. Nauczyciele przeprowadzili w klasach zajęcia pt: "Prawa dziecka – banał czy podstawa", wg. przygotowanego scenariusza, którego  głównym celem było  zwiększenie świadomości uczniów co do zakresu i istoty praw im przysługujących oraz wskazanie do kogo można zwrócić się po pomoc, gdy prawa są łamane. Wypracowane produkty podczas zajęć  zostały wystawione na forum szkoły. Na stronie internetowej szkoły oraz na korytarzach  zamieszczono informacje o obchodach tego dnia. Podjęta przez szkolnego Rzecznika Praw Ucznia akcja, spotkała się z przychylnym przyjęciem zarówno ze strony uczniów, jak i nauczycieli. Dlatego wpisze się na stałe w kalendarz szkolnych uroczystości. Dziękujemy wszystkim Uczniom, Nauczycielom i Dyrekcji Szkoły za udział w akcji!!!
 
LAUR  DLA  NASZEGO  GIMNAZJUM!
 
Michał Godlewski, ucz. klasy II b został laureatem już XIX TURNIEJU JEDNEGO WIERSZA dla twórców poezji w naszym powiecie. Uczniowie G1 w Gostyninie wyróżnili się także wierszem ” Wiatr miłości” autorstwa Martyny Perlikowskiej z klasy II c. Pozostali uczestnicy imprezy: Magdalena Krysińska, Alicja Laskowska, Adam Tyszenko mogli poczuć atmosferę i poznać specyfikę zmagań twórczych Gostynińskiego Klubu Poetyckiego, działającego przy Miejskiej Bibliotece Publicznej. Uczniom  prezentującym swą twórczość gratulujemy sukcesów i odwagi.
Więcej…
 
ZDOBYLIŚMY PUCHAR
 
W dniu 19 listopada odbyły się zawody w halową piłkę nożną. W zawodach startowało 8 drużyn, ktore podzielone zostały na dwie grupy. Drużyna naszego Gimnazjum znalazla sie w grupie z drużynami z: Sierakowka, Białotarska, Emilianowa i po zaciętych pojedynkah zakwalifikowała sie do finału, w którym musiala zmierzyć się jeszcze z drużynami z Lucienia i Gimnazjum nr 2. Ostatecznie dziewczęta wywalczyły III miejsce zdobywając puchar dla szkoły.
 
 
XI  MISTRZOSTW  GIMNAZJUM NR 1 W PŁYWANIU
 
 Dnia 17 LISTOPADA 2014 roku na pływalni Miejskiego Ośrodka Sportów Wodnych i Zimowych w Gostyninie odbyły się  jubileuszowe XI MISTRZOSTWA GIMNAZJUM NR 1 im. Księcia Mazowieckiego  Siemowita IV w Gostyninie w pływaniu.   Jak zawsze, dziewczęta  i chłopcy rywalizowali na dystansie  50 metrów stylem dowolnym.               
Zawody chłopców odbyły się w trzech kategoriach wiekowych:
I kategoria – uczniowie klas I (rocznik 2001)
II kategoria – uczniowie klas II (rocznik 2000)
III kategoria – uczniowie klas III (rocznik 1999)
Dziewczęta rywalizowały również  w trzech kategoriach:
I kategoria – uczennice klas I (rocznik 2001)
II kategoria – uczennice klas II (rocznik 2000)
III kategoria – uczennice klas III (rocznik 1999)
Zawodnicy pływali seriami na czas. Kolejność miejsc ustalono wg. uzyskanych czasów. Uczniowie, którzy zajęli  trzy pierwsze miejsca w poszczególnych kategoriach otrzymali medale, a pamiątkowe dyplomy zostaną wręczone podczas apelu podsumowującego I semestr nauki. 
WYNIKI POBIERZ
 
« pierwszapoprzednia12345następnaostatnia »

Strona 2 z 5

Galeria

  • PARYŻ_10
  • CHORWACJA_8
  • TATRALANDIA_4
  • PARYŻ_3
  • PARYŻ_6
  • PARYŻ_8
  • PRAGA_6
  • PRAGA_3

Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.