Efekty naszej pracy zostały zaprezentowane w dniu 31 marca 2017r. podczas webinarium  dla nauczycieli różnych krajów Europy (Chorwacja, Słowacja, Słowenia) oraz Australii. Uczniowie zaprezentowali w języku angielskim swoje animacje wykonane w programie  Alice 3 oraz swój kanał „Drużyna Alice3” na stronie Youtube, który zawiera filmy  z aplikacjami i przykładami robotów wykonanych z zestawów Lego Mindstorms. Dzięki zaproszeniu na Oracle Academy Day, który odbył się w dniu 10 maja 2017 r. na terenie Biblioteki Uniwersyteckiej w Warszawie, mogliśmy zaprezentować wypracowany model szkoły propagujący ideę nauki programowania jak i możliwości rozwoju zainteresowań technicznych. Otrzymaliśmy wiele podziękowań i gratulacji. W tym roku ponownie przy organizacji Europejskiego Tygodnia Kodowania będziemy współpracowali ze swoimi zaprzyjaźnionymi szkołami tj. Samorządową Szkołą Podstawową nr 6 we Wrześni i Szkołą Podstawową nr 3 w Ząbkach, które będą prowadziły warsztaty z programowania i robotyki dla gostynińskich przedszkolaków.
Nowością tegorocznej edycji Codeweek będą warsztaty programowania dla uczniów szkoły podstawowej, gimnazjum, gostynińskich szkół średnich oraz bezrobotnych z terenu powiatu gostynińskiego, które poprowadzi największa w Polsce szkoła programowania CodersLab. Uczą programowania od podstaw. Większość kursantów nigdy nie miała styczności z programowaniem. Przychodzą do nich, żeby w krótkim czasie zdobyć nowy zawód i się przebranżowić. Program ich kursów jest stworzony z myślą właśnie o takich osobach. Stawiają na naukę przez praktykę. Łącząc cechy szkół języków obcych i kursów zawodowych, oferują nowoczesny i efektywny model edukacji.
Dwugodzinne bezpłatne warsztaty dla osób dorosłych i bezrobotnych odbędą się w dniu 12 października 2017r. w godzinach 13:30 – 15-30 na gostynińskim zamku.
 Każdy uczestnik spotkania powinien zabrać ze sobą laptop z zainstalowanym:
interpreterem Pythona (najlepiej wersja 3.x),
prostym edytorem tekstu (np. Notepad++).
Zgłoszenia przyjmujemy do 10 października 2017r. pod nr tel. 242352023.

Serdecznie zapraszamy.