ŁÓDŹ DAWNA I WSPÓŁCZESNA

W dniu 4 października uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami p. M. Kołodziejską, p. M. Kozubską i p. I. Kalińską udali się na wycieczkę do Łodzi. Pierwszym punktem programu była wizyta w Teatrze Powszechnym, gdzie młodzież obejrzała spektakl pt. „Szalone nożyczki”. Widzowie z zainteresowaniem i dużym zaangażowaniem śledzili przedstawienie, a gra aktorów została nagrodzona gromkimi brawami.Następnie, po krótkim posiłku, wszyscy udali się do Muzeum Fabryki na terenie Manufaktury. Przewodnik zapoznał młodzież z historią przemysłu włókienniczego w Łodzi, w tym z rozwojem kompleksu fabrycznego  Izraela Poznańskiego. Uczniowie dowiedzieli się też,  jak dawniej wyglądała droga przetwarzania bawełny i przekonali się, jak hałaśliwy jest stukot zabytkowych  maszyn włókienniczych.
Wyjazd do Łodzi okazał się wyjątkowo udany.  Jego uczestnicy zadowoleni, z uśmiechem na twarzach wrócili do domu.