APEL Z OKAZJI ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI

„Ziemio ojczysta, ziemio jasna,
nie będę powalonym drzewem.
Codziennie mocniej w ciebie wrastam
radością, smutkiem, dumą, gniewem.”

11 listopada obchodzimy Święto Niepodległości, czyli kolejną rocznicę odzyskania wolności przez Polskę. Po 123 latach nasz kraj wyzwolił się spod panowania zaborców. W tym roku mija 99. rocznica tego ważnego wydarzenia. Z tej okazji w naszej szkole odbył się uroczysty apel. Na początku wszyscy uczniowie z dumą odśpiewali hymn Polski. Następnie przewodniczący szkoły wygłosił przemowę dotyczącą genezy święta. Po krótkim rysie historycznym głos zabrali uczniowie klas IIIb i VIIb, którzy pod okiem p. Małgorzaty Durmy recytowali  wiersze i odgrywali historyczne scenki. Nie zabrakło również wzruszających, patriotycznych pieśni. Wszystko po to, aby przypomnieć, jak trudna i długa była droga Polaków do upragnionej wolności i oddać hołd tym, którzy walczyli i poświęcili swoje życie dla ojczyzny. Wszyscy uczniowie, na znak szacunku i poczucia jedności narodowej, ubrani byli w tym dniu w stroje galowe. Uroczystość ta była ważną lekcją patriotyzmu i historii dla całej społeczności szkolnej.
Zuzanna Cichońska kl. VIIb