Sportowcy budowali tor przeszkód z klocków piankowych i sprawnie go pokonywali. Plastycy  z zapałem ozdabiali wazoniki i kolorowanki ciastoliną, lepili figurki lub wycinali foremkami ciasteczka. Matematycy wykazywali się logicznym myśleniem podczas rozwiązywania rysunkowych łamigłówek, gry w kółko i krzyżyk, ozdabianiu przygotowanych rysunków kolorowymi nakrętkami lub własnymi rysunkami wg określonego kodu. Kto zmęczył się zabawą, mógł nabrać sił, częstując się pyszną szarlotką, kompotem lub owocami przygotowanymi przez wspaniałe panie kucharki. Kolejną atrakcją było zwiedzanie szkoły i udział w zajęciach prowadzonych przez uczniów i nauczycieli. Można było obejrzeć wystawę prac uczniów gimnazjum, pobawić się w gry korytarzowe, zobaczyć jak działają roboty, wziąć udział w zajęciach programowania czy próbować swoich sił w rozwiązywaniu zagadek i zabawach na dywanie multimedialnym. Wizyta z pewnością przypadła do gustu małym gościom, a zabawy spodobały się bardzo. Mimo godzin wieczornych dzieci nie chciały opuszczać szkoły. Potwierdza to, że wysiłek się opłacił. Serdecznie dziękujemy pracownikom szkoły, rodzicom dzieci z grup przedszkolnych i klasy Ia za pomoc w organizacji Dnia Otwartego, a uczniom klas VII i gimnazjalnym za opiekę nad gośćmi. Zapraszamy do zapisu dzieci do przedszkola i wszystkich oddziałów klas I-VIII w naszej szkole. Każdy znajdzie w niej przyjazną atmosferę i to wszystko, czego potrzeba do zdobycia gruntownej wiedzy oraz umiejętności funkcjonowania we współczesnym świecie.