DARIA WOŹNIAK FINALISTKĄ VIII Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego "Płynąć pod prąd"

Serdecznie gratulujemy uczennicy klasy VII a Szkoły Podstawowej nr 5 im. Księcia Mazowieckiego Siemowita IV w Gostyninie, Darii Woźniak, której praca "Wierny Bogu i Ojczyźnie - ofiara dwóch totalitaryzmów" znalazła się wśród ośmiu najlepszych nadesłanych na konkurs w kategorii klas VII szkół podstawowych i klas gimnazjalnych - proza.
W tym roku do konkursu zgłosiło się 152 uczniów z 80 szkół z całej Polski. Nadesłane prace oceniło jury, którego Honorowym Przewodniczącym był prof. Jan Miodek. W ocenie jurorów konkurencja byla bardzo wyrównana. Celem konkursu "Płynąć pod prąd" jest ocalenie od zapomnienia historii ludzi nieznanych, zapomnianych bohaterów. Dzięki temu konkursowi uczniowie mieli możliwość i motywację do udokumentowania życia przodków, a także przyjrzenia się swoim wartościom. Daria Woźniak przedstawila historię księdza ppłk Rocha Łaskiego, członka swojej rodziny, bohatera nieznanego szerokiemu gremium. Roch Łaski, podobnie jak Zbigniew Herbert, był wierny wartościom takim jak Honor, Ojczyzna, Prawda nawet za cenę życia.

Serdecznie gratulujemy!